HomeSPORT2.liga Wisła odpaliła i to z przytupem (ZDJĘCIA, VIDEO)

2.liga Wisła odpaliła i to z przytupem (ZDJĘCIA, VIDEO)

Pierwsza połowa meczu z GKS-em Bełchatów nie zapowiadała, że mecz zakończy się tak przekonywującym zwycięstwem Wisły w 15 kolejce rozgrywek 2 ligi. Mało tego w 35 minucie meczu było naprawdę źle. Gospodarze pomimo zupełnie przyzwoitej gry i przewadze po strzale życia Patryka Janasika w 27 i Dawida Flaszki w 35 min. przegrywali już  0:2.

Szalejący przy linii trener Bohdan Bławacki zachęcał swoich podopiecznych do większego zaangażowania i totalnego pressingu. Ta motywacja pozwoliła na strzelenie kontaktowego gola w 43 minucie Robert Hirsz nie dał szans bramkarzowi Bełchatowa. Na przerwę goście schodzili z zapasem jednej bramki. 6 minut po rozpoczęciu drugiej części było już 2:2 za sprawą akcji Jakuba Smektały i Niklasa Zulciaka ten ostatni pokonał Pawła Lenarcika i kibice zobaczyli drużynę, której do tej pory w Puławach nie widzieli. Ambitna, walcząca o każdy metr boiska. Tak wyglądał w tym okresie gry zespół Wisły Puławy. Podopieczni Bohdana Bławackiego poszli za ciosem w 60 minucie ponownie na listę strzelców wpisał się Robert Hirsz, który wykorzystał idealne dośrodkowanie Tomasza Sedlewskiego i głową pokonał bramkarza GKS-u Bełchatów.

Robert Hirsz – KS Wisła Puławy

Bramka ta zupełnie zmieniła układ sił zespół GKS-u przytłoczony dominacja wiślaków nie mógł wyjść z własnej połowy. Efektem tej przewagi była kolejna bramka dla Wisły, w 60 minucie po solowej akcji Niklasa Zulciaka i znakomitym strzałem po ziemi na tablicy wyników po stronie zdobyczy Wisły widniała już czwórka.

Niklas Zulciak – KS Wisła Puławy

W międzyczasie jedyną znakomitą sytuacją stworzyli sobie goście wprowadzony w drugiej części spotkania Emilie Thiakane minimalnie chybił. Kropkę nad „i” postawił w 83 minucie kapitan Wisły  Arkadiusz Maksymiuk, który świetnym strzałem głową pokonał bramkarza gości. Rozpalona puławska publiczność liczyła na kolejne trafienia lecz do końca spotkania wynik  już się nie zmienił. Wisła zasłużenie zainkasowała 3 punkty.

Wisła Puławy – PGE GKS Bełchatów 5:2 (1:2)

bramki: (W) Robert Hirsz 43, 60, Niklas Zulciak 51, 61, Arkadiusz Maksymiuk 83 – (G) Patryk Janasik 27, Dawid Flaszka 35

Wisła: Sebastian Madejski – Tomasz Sedlewski, Sebastian Murawski, Piotr Żemło, Bartosz Sulkowski, Jakub Smektała (Piotr Darmochwał), Arkadiusz Maksymiuk, Kacper Szymankiewicz (Adrian Popiołek),Niklas Zulciak (Krystian Żelisko), Dawid Pożak, Robert Hirsz (Iwan Litwiniuk).