Puławy .online - tym żyje miasto
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
HomeAKTUALNOŚCIOstatnie dni zgłoszeń do konkursu „Aktywne przejścia dla pieszych”

Ostatnie dni zgłoszeń do konkursu „Aktywne przejścia dla pieszych”

Ostatnie dni zgłoszeń do konkursu „Aktywne przejścia dla pieszych”

Już tylko do końca sierpnia zarządcy dróg, w tym samorządy, mogą zgłosić niebezpieczne przejścia w swoim regionie do konkursu „Aktywne przejścia dla pieszych”. Warto, ponieważ nagrodą jest wyposażenie zwycięskich miejsc w elementy poprawiające bezpieczeństwo ich użytkowników. Fundacja PZU realizuje konkurs w ramach kampanii „Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym”.
[su_youtube_advanced url=”https://www.youtube.com/watch?v=eKv7SX7i0fQ” controls=”alt” autoplay=”yes” rel=”no” theme=”light”]
Poprawa bezpieczeństwa pieszych jest kluczowym celem tegorocznej kampanii Fundacji PZU. Właśnie dlatego zorganizowano konkurs dla samorządów i społeczności lokalnych, w którym nagrodą jest modernizacja niebezpiecznych przejść dla pieszych. Budowa aktywnego przejścia w sąsiedztwie w realny sposób zwiększy bezpieczeństwo mieszkańców.

Do końca sierpnia, każdy zarządca drogi, który chce wziąć udział w konkursie powinien wypełnić formularz dostępny na stronie www.stopwariatom.pl/formularz. W zgłoszeniu należy wskazać niebezpieczne przejście dla pieszych i uzasadnić jego wybór.

W ramach konkursu zostanie wyłonionych 20 zwycięskich lokalizacji, które Fundacja PZU wyposaży w maty antypoślizgowe, oświetlenie informujące kierowców o zbliżaniu się pieszego do przejścia oraz system stale świecących „kocich oczek”.

Każdy uczestnik może wytypować maksymalnie 5 lokalizacji. Zgłoszenia można wysyłać do 31 sierpnia. Od początku września rozpoczyna się etap głosowania. W każdym tygodniu wybieranych będzie 5 lokalizacji – jedna z największą liczbą głosów internautów oraz 4 wybrane przez komisję konkursową. Zwycięskie lokalizacje będą ogłoszone na stronie www.stopwariatom.pl

Patronat nad konkursem objęły Związek Powiatów Polskich, Związek Gmin Wiejskich RP oraz Związek Miast Polskich.

[su_youtube_advanced url=”https://www.youtube.com/watch?v=ONFbGuKQF-U” controls=”alt” rel=”no” theme=”light”]

Dodatkowe informacje:
Biuro Prasowe PZU
tel. (022) 582 58 07
faks: (022) 582 58 09
e-mail: rzecznik@pzu.pl

Share With:
Rate This Article
Author
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.