Puławy .online - tym żyje miasto
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
HomeAKTUALNOŚCIWSZYSTKIE STRONY ŚWIATA 2015 – FESTIWALOWY WEEKEND OTWARCIA

WSZYSTKIE STRONY ŚWIATA 2015 – FESTIWALOWY WEEKEND OTWARCIA

WSZYSTKIE STRONY ŚWIATA 2015 – FESTIWALOWY WEEKEND OTWARCIA

Już po raz szósty Puławy zamienią się w muzyczną stolicę województwa. W programie Festiwalu Wszystkie Strony Świata wiele różnorodnych propozycji – klasyka, prawykonanie muzyki nowej, jazz, elektronika i rock. Od soboty czeka nas siedem wyjątkowych dni z muzyką w roli głównej.

Tegoroczną edycję Festiwalu otworzy prawykonanie Utworu na orkiestrę symfoniczną i sekstet wokalny ‘Z każdą chwilą i stałością’ Marcina Partyki. To debiut kompozytorski artysty na tak wielki aparat wykonawczy. Koncert w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Kaliskiej i sekstetu wokalnego proMODERN poprowadzi dyrygent Adam Klocek.

A już w niedzielny wieczór salę widowiskową Domu Chemika wypełni dźwięk instrumentów smyczkowych i dętych. Publiczność Festiwalu będzie mogła posłuchać koncertu flecisty Łukasza Długosza z trio smyczkowym w składzie: Krzysztof Leksycki, Ilona Nieciąg i Adam Klocek.

W tym roku program tradycyjnie szeroki, otwarty na wszystkie strony świata. Od klasyki po prawykonanie muzyki nowej, napisanej na zamówienie Festiwalu, od jazzu po rock — to podróż po muzycznych światach od Mozarta i Beethovena po Łukaszewskiego, Bałdycha i Partykę” – mówi Dyrektor Artystyczny Adam Klocek.


Bilety na koncerty dostępne są w kasie Puławskiego Ośrodka Kultury Dom Chemika. Na koncerty w Klubie Muzycznym Oskar i Sali Kongresowej IUNG (Pałac Czartoryskich) wstęp jest wolny. Biletów na festiwalowe wydarzenia nie potrzebują dzieci, uczniowie, studenci, emeryci, renciści, studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku i członkowie Klubu Seniora (wstęp wolny po okazaniu odpowiedniego dokumentu).

Zachęcamy do zapoznania się z PROGRAMEM festiwalu oraz do śledzenia nas na FACEBOOKU. Do zobaczenia w Puławach od 7 do 13 listopada 2015 podczas 6. edycji Puławskiego Festiwalu Muzycznego Wszystkie Strony Świata!

www.festiwalwss.pl/program

www.festiwalwss.pl/media

www.facebook.com/WszystkieStronySwiata

Share With:
Rate This Article
Author
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.