Puławy .online - tym żyje miasto
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
HomeAKTUALNOŚCIWolontariusze Grupy Azoty PUŁAWY na start

Wolontariusze Grupy Azoty PUŁAWY na start

Wolontariusze Grupy Azoty PUŁAWY na start

Budowa ogródka przy hospicjum w Puławach, sportowy dzień dziecka w ośrodku wychowawczym, plac zabaw dla najmłodszych przedszkolaków- to tylko kilka pomysłów, które zwyciężyły w pierwszej edycji konkursu „Wolontariat Pracowniczy” zorganizowanego przez Grupę Azoty PUŁAWY dla swoich pracowników. Zwyciężyło 10 projektów wolontariackich, każdy z zespołów otrzyma 5 tys. zł na jego realizację. Od lutego pracownicy puławskich azotów rozpoczną realizację swoich własnych pomysłów na pomaganie.
Wśród nagrodzonych projektów znalazły się m.in. rewitalizacja i odbudowanie populacji pstrąga potokowego na rzece Chodelce, remont i aranżacja świetlicy rekreacyjno- edukacyjnej dla dzieci z miejscowości Parchatka, remont sali do terapii dzieci z autyzmem; kilka projektów szkolnych i przedszkolnych, tj. pokój ciszy w szkole podstawowej, kreatywne boisko gier i zabaw, plac zabaw przy przedszkolu.
Jednym ze zwycięskich projektów wolontariackich jest inicjatywa strażaków ochotników z Rogowa, pracowników Grupy Azoty Puławy – Projekt dotyczy wymiany dachu na garażu OSP w Rogowie zbudowanego w latach 60 –tych, chcemy własnymi siłami wymienić dach, potrzebowaliśmy tylko środków finansowych na materiały. Nie musiałem długo przekonywać kolegów z pracy do wzięcia udziału w konkursie, pozostali strażacy i mieszkańcy wsi też chętnie pomogą – mówi Piotr Daczka, lider zwycięskiego zespołu wolontariackiego.
Poprzez wolontariat pracowniczy firma umożliwia pracownikom zaangażowanie na rzecz lokalnej społeczności – Pracownicy naszej Spółki już nie raz udowodnili swoją wrażliwość społeczną. Imponuje nam, że wniosków w konkursie było więcej niż przewidzianych grantów. Chcemy, żeby wolontariat skupiał naszych pracowników wokół wartości i pozytywnych idei. Aby korzyści z pracy wolontariackiej odczuwali zarówno w życiu zawodowym i osobistym. Realizując projekty wolontariackie budujemy lokalne partnerstwo z otoczeniem spółki, zarówno społecznością lokalną, jak i instytucjami publicznymi czy organizacjami pozarządowymi – mówi Zenon Pokojski, wiceprezes zarządu Grupy Azoty PUŁAWY.
Społeczna Odpowiedzialność Biznesu na stałe wpisuje się w strategię biznesową firmy. Wolontariat Pracowniczy Grupy Azoty PUŁAWY to działanie polegające na wspieraniu przez spółkę działalności prospołecznej pracowników. W konkursie mogą wziąć udział zespoły wolontariackie składające się z min. 3 pracowników Grupy Azoty PUŁAWY, którzy realizują projekty w czasie wolnym od pracy, na zasadzie dobrowolności i z własnej inicjatywy, a za swoją działalność nie otrzymują wynagrodzenia.
Share With:
Rate This Article
Author
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.