Puławy .online - tym żyje miasto
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
HomeAKTUALNOŚCIDni Otwarte w Szkole Orląt

Dni Otwarte w Szkole Orląt

Dni Otwarte w Szkole Orląt

Zwiedzanie hangarów, oglądanie symulatorów lotu, ćwiczenia w salach kondycyjnych i konkursy z nagrodami. To tylko niektóre atrakcje jakie przygotowaliśmy dla odwiedzających Wyższą Szkołę Sił Powietrznych w czasie Dni Otwartych.

Dni Otwarte Szkoły Orląt w Dęblinie odbędą się w środę 16 marca 2016 r. w godzinach 9.00 – 14.00. Osoby chętne do zwiedzana, powinny przyjść pod Biuro Przepustek, które znajduje się od ul. Lotników Polskich. Tu na odwiedzających będą czekać podchorążowie i studenci cywilni, którzy oprowadzą po obiektach WSOSP. Uczelnia znajduje się na terenie jednostki wojskowej. Z tego powodu zwiedzanie będzie odbywało się tylko w grupach zorganizowanych. Studenci będą czekać aż zbierze się około10-15 osób, które jako grupa wejdą na teren jednostki wojskowej. W czasie oglądania obiektów WSOSP nie będzie można robić zdjęć (z wyjątkiem wnętrz zwiedzanych wydziałów, sal i hangarów). Na teren jednostki nie można wnosić alkoholu czy materiałów pirotechnicznych. Z dokładnym Regulaminem zwiedzania będą zapoznawać podchorążowie przed wyruszeniem w trasę. Oglądanie Szkoły Orląt potrwa około 2,5 do 3 godzin.

W Wyższej Szkole Oficerskiej Sił Powietrznych kształcą się studenci wojskowi i cywilni. Uczelnia oferuje 4 kierunki studiów: Lotnictwo i Kosmonautykę, Nawigację, Bezpieczeństwo Narodowe oraz Logistykę. Szkoła Orląt oferuje studia na tych kierunkach zarówno I i II stopnia. Właśnie trwa rekrutacja na studia wojskowe. Do 31 marca 2016 r. wszystkie osoby chętne, muszą złożyć wniosek do Rektora-Komendanta WSOSP o powołanie do służby kandydackiej. Później otrzymuje się skierowania na badania lekarskie. Ich pomyślne przejście warunkuje dostanie się do kolejnego etapu rekrutacji. Wtedy będą już analizowane wyniki matury, przeprowadzany test ze sprawności fizycznej i rozmowa kwalifikacyjna. Szczegółowe zasady rekrutacji na studia wojskowe opisane są na stronie internetowej WSOSP (należy wybrać zakładkę Kandydaci a następnie Studia Wojskowe).

Na przełomie maja i czerwca rozpocznie się rekrutacja elektroniczna na studia cywilne. O szczegółach i terminach będzie można przeczytać na stronie internetowej WSOSP.

Share With:
Rate This Article
Author
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.