Puławy .online - tym żyje miasto
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
HomePolecamyDlaczego warto jeść miód?

Dlaczego warto jeść miód?

Dlaczego warto jeść miód?

Dlaczego warto jeść miód?

Miód jest znany wszystkim z nas już od dawna. Jest to popularny produkt spożywczy, z którego chętnie korzystamy. Z powodzeniem można go używać do słodzenia herbaty, ale i do tworzenia smacznych potraw. Produkt ten, oprócz walorów smakowych, ma również właściwości prozdrowotne. Z jego  zalet powszechnie korzysta przemysł farmaceutyczny. Nie od dziś wiadomo, że miód to naturalny antybiotyk, który sam w sobie jest równie skuteczny, jak wiele lekarstw proponowanych w aptekach. Z powodzeniem może on zastąpić niezbyt zdrowy cukier lub słodzik. W odróżnieniu od nich, nie zawiera żadnych szkodliwych substancji i jest produktem naturalnym.

Miód warto jeść nie tylko od czasu do czasu, lecz na co dzień – może on korzystnie wpływać na nasze zdrowie i samopoczucie. Dowiedz się więcej o tym wspaniałym przysmaku produkowanym przez pszczoły! Miód, produkty pszczele i apiterapia – Wcinaj miód!

Co miód może zrobić dla naszego zdrowia?

O właściwościach leczniczych miodu można by pisać obszerne książki. Powszechnie wiadomo, że pomaga on wyleczyć przeziębienie i grypę, lecz jego możliwości są o wiele większe. Miód ma działanie bakteriobójcze i antybiotyczne oraz korzystnie wpływa na układ krążenia i serce. Zaleca się go chorym na niewydolność serca i nadciśnienie. Naturalny miód będzie także przydatny podczas leczenia schorzeń układu oddechowego. Dzięki działaniu wykrztuśnemu, jest on składnikiem pastylek na gardło, co powinno przekonać nas do jego stosowania. Również osoby chore na cukrzycę powinny zaopatrzyć się w solidny zapas miodu. Zawiera on fruktozę i glukozę, które wspomagają leczenie tej choroby. Substancje zawarte w miodzie szybko przenikają przez skórę, więc można smarować nim rany. W ten sposób zostaną one szybciej oczyszczone i wyleczone.

Miód potrafi skutecznie zmniejszyć szkodliwe działanie alkoholu, herbaty, kawy i tytoniu oraz poprawić krążenie krwi. Zawarta w miodzie glukoza wspomaga pracę serca i dostarcza nam potrzebną energię. Choroby układu moczowego również mogą być leczone przy użyciu miodu. Ma on działanie moczopędne, dlatego można go używać w razie zapalenia pęcherza lub kamicy nerkowej. Miód zmniejsza też obrzęki powstające na skutek niewydolności nerek. Jest to wszechstronny i bardzo wartościowy produkt, z którego warto korzystać z różnych sytuacjach. Nie bez powodu widnieje on w jadłospisach wielu sportowców.

Miód prosto z pasieki – dlaczego nie warto kupować sztucznych produktów?

Jeżeli chcemy przekonać się o zaletach miodu, należy korzystać tylko i wyłącznie z tego prawdziwego. Przy obecnej ilości produktów „miodopodobnych”, często nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, co jest najlepsze dla naszego zdrowia. Prawdziwy miód, w przeciwieństwie do tego sztucznego, zawiera olejki eteryczne pochodzące z nektaru, a także białka, węglowodany i cenne witaminy. Dostępne w sklepach zamienniki ulepszane są zwykłym, przemysłowym cukrem zawierającym sacharozę. Różne promocje często zachęcają nas do kupna właśnie takich produktów, lecz z oryginalnym miodem łączy je tylko nazwa. Nie warto kupować podejrzanie tanich miodów. Są one uboższe pod względem składu chemicznego i nie są w stanie zastąpić prawdziwego pszczelego wyrobu. Ponadto smakują zupełnie inaczej i nie są tak dobre, jak miody prosto z pasieki. Nie warto tracić na nie pieniędzy.

Gdzie znaleźć prawdziwy polski miód?

Najlepszy polski miód pochodzący ze sprawdzonych pasiek dostępny jest teraz na wyciągnięcie ręki! Aby go znaleźć, wystarczy odwiedzić sklep Wcinaj-Miód! To właśnie tutaj zgromadzono oryginalne pszczele wyroby – w pełni ekologiczne, zdrowe i smaczne. Na stronie Wcinaj Miód! znajdziesz wiele rodzajów miodów, a także miodowe kosmetyki i inne ciekawe propozycje. Już dziś odwiedź sklep Wcinaj Miód! i wybierz to, co najlepsze dla siebie i swojej rodziny!

Share With:
Rate This Article
Author
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.