Puławy .online - tym żyje miasto
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
HomeSPORTUdany wyjazd piłkarzy Wisły do Głogowa.

Udany wyjazd piłkarzy Wisły do Głogowa.

Udany wyjazd piłkarzy Wisły do Głogowa.

Po meczu stojącym, zwłaszcza w II części na dobrym poziomie zawodnicy Wisły przywieźli do Puław komplet punktów, zatem rachunki z Chrobrym po bardzo nieszczęśliwej porażce w Puławach zostały wyrównane.

O Pierwszej połowie meczu prawdopodobnie obaj trenerzy i kibice jak najszybciej chcieliby zapomnieć, ponieważ w trakcie tej części meczu nie zobaczyliśmy niczego co mogłoby się podobać. Ta część gry to głównie pojedynki w   środku boiska i poza niewielką ilością niecelnych strzałów na boisku nie działo się wiele. Zawodnicy trenera Adama Buczka stworzyli w zasadzie jedną groźną sytuację, w której Toni Kolehmainen dośrodkowywał  a bramkarz  gospodarzy o mało nie wrzucił piłki do własnej bramki. Zarówno gospodarze jak i zespół  Wisły pilnowali swoich tyłów. Być może także warunki atmosferyczne i mocno wiejący wiatr na stadionie Chrobrego powodował dodatkową  asekuracje obu zespołów. Po zmianie stron oba zespoły ruszyły do ataku. W 70 minucie Wiślacy pierwszy raz poważnie zagrozili bramce Chrobrego „sam na sam” z bramkarzem gospodarzy znalazł się Toni Kolehmainen niestety bramkarz Chrobrego okazał się sprytniejszy i wybił piłkę  na rzut rożny, 3 minuty później było 1:0 dla Chrobrego po strzale z rzutu wolnego bezpańską piłkę dobił Łukasz Szczepaniak. Wiślacy nie załamali się jednak tym ciosem i ruszyli do ataków i od tego momentu mecz się otworzył przez kilka minut obie drużyny wymieniały się akcjami ofensywnymi i na stadionie pomimo przenikliwego zimna zrobiło się naprawdę gorąco. Obaj bramkarze mieli sporo roboty. Najpierw Matusz Pielach poważnie zagroził bramce Chrobrego a w 87 minucie po znakomitym strzale z rzutu wolnego Sylwestra Patejuka było 1:1. W samej końcówce na boisku była już tylko Wisła. Zawodnicy gospodarzy nie wychodzili praktycznie z własnej połowy. W doliczonym czasie gry przepięknym rajdem prawą strona boiska popisał się nasz najlepszy strzelec.  Sylwester Patejuk przebiegł dobre 20 m i w pełnym biegu strzelił z kilkudziesięciu metrów w samo okienko bramki Chrobrego. Bramkarz mógł tylko bezradnie odprowadzić piłkę wzrokiem do siatki. Chwile później Konrad Nowak w sytuacji „sam na sam” z golkiperem gospodarzy trafił w słupek. Chrobry Głogów – Wisła Puławy 1:2. Puławianie po tym spotkaniu  awansowali w tabeli o dwa miejsca i po 22 kolejkach zajmują 13 miejsce. Podopiecznych Adama Buczka już w sobotę czeka kolejne wyzwanie tym razem znacznie trudniejsze, bo do Puław przyjedzie lider rozgrywek Chojniczanka Chojnice, mecz zostanie rozegrany w sobotę o nietypowej godzinie. Piłkarze wybiegną na murawę stadionu MOSiR w Puławach o 12.45

Chrobry Głogów – Wisła Puławy  1:2 (0:0)
Bramki: Sylwester Patejuk 87, 92 – Łukasz Szczepaniak 73.
Wisła: Andrzej Witan – Tomasz Sedlewski, Piotr Żemło, Mateusz Pielach, Ivan Litwiniuk, Arkadiusz Maksymiuk, Toni Kolehmainen ( 69′ Konrad Nowak), Konrad Szczotka, Jakub Smektała, Sylwester Patejuk, Mariusz Idzik( 69’Adrian Popiołek)

Share With:
Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.