Puławy .online - tym żyje miasto
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
HomeAKTUALNOŚCIDrzewko za butelkę po raz trzynasty

Drzewko za butelkę po raz trzynasty

Drzewko za butelkę po raz trzynasty

Grupa Azoty „Puławy”, będąc aktywnym uczestnikiem Międzynarodowego Programu Przemysłu Chemicznego „Odpowiedzialność i Troska”, kolejny raz zaprosiła w tym roku placówki edukacyjne z powiatu puławskiego do akcji „Drzewko za Butelkę”.

Jest to najbardziej rozpoznawalne przedsięwzięcie ekologiczno-edukacyjne, które organizowane jest od 2005 roku. Do zbierania plastikowych butelek przystąpiło 30 placówek w tym 17 szkół podstawowych i 13 przedszkoli. Od ubiegłego roku nagradzana jest najlepsza klasa lub grupa przedszkolna w każdej placówce. We wtorek  ruszyły  lokalne Finały akcji , które potrwają do końca miesiąca. Finał finałów podczas którego nagrodzona zostanie najlepsza klasa i najlepszy zbieracz w całej tegorocznej edycji „Drzewka za Butelkę” odbędzie się w siedzibie Grupy Azoty PUŁAWY w pierwszym tygodniu czerwca.


Marek Sieprawski – Koordynator akcji Grupa Azoty „Puławy” S.A.

Akcja „Drzewko za Butelkę” polega na zbieraniu przez dzieci ze szkół i innych placówek edukacyjnych plastikowych butelek. W zamian za udział w akcji, placówki otrzymują sadzonki drzewek. Butelki trafiają do wtórnego wykorzystania, nauczyciele w oparciu o materiały dostarczone przez koordynatorów uczą dzieci szacunku do środowiska naturalnego, zasad postępowania z odpadami i mówią o korzyściach z ponownego ich wykorzystania. Organizatorzy Akcji przypominają też o zgniataniu butelek przed wrzuceniem ich do pojemnika. Najlepsi zbieracze (klasy i indywidualni uczestnicy) otrzymują nagrody, które wręczane są podczas uroczystego finału Akcji.
Początkowo Spółka zainteresowała tą inicjatywą wyłącznie puławskie szkoły podstawowe. Szybko jednak Akcja stała się głośna w regionie i w kolejnych edycjach wzięły w niej udział również szkoły z okolicznych miejscowości. Od 2012 roku Akcja prowadzona jest wyłącznie w wiejskich szkołach z okolic Puław, a partnerami w jej organizacji są Starostwo Powiatowe Puławy i Zakład Usług Komunalnych w Puławach.  W akcji zbierania butelek wzięło udział prawie 30 000 dzieci. Co roku zaangażowane są całe rodziny i społeczności lokalne. W sumie, przez 12 lat trwania akcji, zebrano w regionie puławskim 5 676 650  plastikowych butelek i zasadzono 3 354 drzewka.

Share With:
Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.