Puławy .online - tym żyje miasto
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
HomeAKTUALNOŚCIProjekty POK Dom Chemika docenione przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Projekty POK Dom Chemika docenione przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Projekty POK Dom Chemika docenione przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Aż 3 projekty napisane przez  Puławski Ośrodek Kultury “Dom Chemika” otrzymały dofinansowanie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programów: Edukacja kulturalna, Kultura ludowa i tradycyjna oraz Promocja czytelnictwa.

Już niebawem rozpocznie się realizacja projektów:

Akademia Wspólnej Zabawy – to cykl warsztatów twórczo-edukacyjnych skierowanych do najmłodszych dzieci i ich rodziców i opiekunów. W ramach projektu odbędą się m.in. warsztaty cyrkowe, sportowe, plastyczne, zabawkarskie, a także Rodzinna Gra Miejska. Realizację warsztatów rozpoczniemy już 23 lipca br. Więcej informacji na temat harmonogramu zajęć pojawi się wkrótce na www.domchemika.pl/akademia-wspolnej-zabawy .

Spotkania ze Sztuką Ludową – to projekt, którego celem jest popularyzacja lokalnej kultury ludowej wśród dzieci i młodzieży z puławskich szkół. W początkowym etapie projektu zarejestrowane będą opowieści twórców z naszego regionu. Opracowane przez specjalistę nagrania i materiał fotograficzny znajdą się na płycie CD, która będzie zaprezentowana na warsztatach z artystami ludowymi. Powstałe podczas zajęć praktycznych z twórcami prace zostaną pokazane na wieńczącej zadanie wystawie. Realizacja projektu rozpocznie się w lipcu i potrwa do końca roku.

Książka mój przyjaciel – to festiwal książki dziecięcej poprzedzony działaniami edukacyjnymi zachęcającymi młodego czytelnika do udziału w wydarzeniach literackich i sięganiu po literaturę dziecięcą. W ramach projektu odbędą się m.in. zajęcia edukacyjne oparte na kinestetycznej analizie tekstu w oparciu o wiersze Brzechwy, Tuwima i innych polskich poetów, spotkania z autorami książek dla dzieci połączone z animacjami i warsztatami ilustratorskimi, kiermasz książki dziecięcej, warsztaty tworzenia historyjek komiksowych, porady dla rodziców i spektakl dla dzieci. Realizacja projektu rozpocznie się w sierpniu, a wieńczący go festiwal książki dziecięcej odbędzie się na przełomie listopada i grudnia.

Warto śledzić bieżące informacje na temat realizowanych projektów, bo będzie się działo!

 

Share With:
Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.