HomeSPORTGramy dalej… Wisła – Raków 3:2 (1:1) FOTO

Gramy dalej… Wisła – Raków 3:2 (1:1) FOTO

Wiślacy zrewanżowali się Rakowowi za ubiegłoroczną porażkę pokonując w sobotę na stadionie MOSiR zespół z Częstochowy 3:2. Podopieczni Adama Buczka rozpoczęli  z wysokiego „C” już od pierwszych minut groźnymi akcjami co chwilę nękali bramkarza gości. W 9 minucie było już 1:0 po fantastycznym strzale Alena Ploja,  piłka odbiwszy się od dwóch słupków bramki wtoczyła się do siatki.

Puławianie wciąż nie zwalniali tempa i stwarzali kolejne okazje bramkowe, strzelał Jakub Smektała, Jakub Poznański i Robert Hirsz niestety bezskutecznie. W 38 minucie udaną akcję przeprowadzili piłkarze Rakowa, którą  wykończył Adam Mesjasz. Do przerwy tablica wyników pokazywała remis 1:1. W drugiej połowie oba zespoły jeszcze żwawiej poczynały sobie na boisku pomimo upływu czasu mecz stał się jeszcze bardziej dynamiczny. Drużyny chciały rozstrzygnąć losy meczu bez dogrywki.  W 60 minucie Sylwester Patejuk wykorzystał indywidualny błąd obrońcy Rakowa i znalazłszy się sam na sam z bramkarzem gości nie dał żadnych szans Mateuszowi Lisowi i kolejny raz kibice, którzy przyszli na stadion w sobotnie popołudnie mieli powody do radości. Pomimo kilku niezłych sytuacji nie było dane Wiślakom w sobotę oddalić się  od przeciwników na dwa trafienia by uspokoić mecz. W 84 minucie ponownie Adam Mesjasz w zamieszaniu podbramkowym pokonał bramkarza Wisły. Kiedy kibice i drużyny już przygotowywały się na półgodzinną dogrywkę i ewentualne rzuty karne Jakub Smektała w doliczonym czasie gry po dośrodkowaniu Sylwestra Patejuka nie dał żadnych szans bramkarzowi Rakowa  po precyzyjnym strzale głową stało się jasne, że w następnej rundzie Pucharu Polski zagra Wisła. Już za tydzień Zespól Adama Buczka zagra w kolejnej rundzie z niedawnymi ligowymi przeciwnikami Pogonią  Siedlce. Mecz zostanie rozegrany w Puławach już  w przyszła sobotę.

Wisła Puławy – Raków Częstochowa 3:2 (1:1)

Bramki dla Wisły zdobyli Alen Ploj w 9 min, Sylwester Patejuk w 60 min i Jakub Smektała 92 min, dla gości dwa trafienia zaliczył Adam Mesjasz 38, 84 min.

Wisła: Nazar Penkowets, Tomasz Sedlewski, Sebastian Głaz, Jakub Poznański, Sebastian Sulkowski, Jakub Smektała, Arkadiusz Maksymiuk, Ivan Litwiniuk, Alen Ploj,  Konrad Szczotka, Sylwester Patejuk, Robert Hirsz