HomeSPORTZ Katowic bez punktów (FOTO)

Z Katowic bez punktów (FOTO)

Wisła jeszcze nie strzeliła bramki a straciła ich już 3 to bilans po  dwóch kolejkach rozgrywek II ligi. Po porażce z Siarką w Puławach tydzień temu nie wyszedł Wiślakom piątkowy wyjazd do Katowic, podopieczni trenerów Adama Buczka, Roberta Złotnika i Adama Piekutowskiego przegrali z Rozwojem 0:2 i póki co  pozostają bez punktów.

To oczywiście nie miał być łatwy mecz ale cel był jasny – zwycięstwo i  zmazanie plamy po porażce z Siarką. Podopieczni znanego ongiś napastnika  Marka Koniarka zagrali szybko i odważnie i to się opłaciło  w  29 minucie katowiczanie zdobyli pierwszą bramkę.  Kamil Łączek silnym strzałem z ok. 11 metrów pokonał Sebastiana Madejskiego i takim wynikiem zakończyła się pierwsza cześć  spotkania.  W drugiej połowie na placu gry  pojawił się  Irakli Meschia, który wprowadził sporo ożywienia w poczynania zespołu z Puław. Gra puławskiego zespołu  nabrała tempa, piłkarze Wisły zaczęli coraz częściej zagrażać bramce Rozwoju. Nie przynosiło to jednak efektów w postaci bramek. W 49 minucie spotkania  Przemysław Mońka strzałem w okienko pokonał Madejskiego. Wiślacy wtedy jeszcze mocniej ruszyli do ataków lecz strzałów na bramkę gospodarzy było jak na lekarstwo. Najbliższy osiągniecia celu czyli zdobycia kontaktowej bramki  był Robert Hirsz, który w 70 minucie trafił nawet w słupek katowickiej bramki. W ostatnich 15 minutach gry Wiślacy postawili wszystko na jedna kartę, sporo pracy miał bramkarz Rozwoju jednak nic tego popołudnia do siatki gospodarzy nie wpadło.

Rozwój Katowice – Wisła Puławy 2:0 (1:0)

Bramki: Łączek (29), Mońka (49).

Wisła: Sebastian Madejski – Tomasz Sedlewski (Dawid Pożak), Jakub Poznański, Iwan Litwiniuk (Irakli Meschia), Bartosz Sulkowski, Arkadiusz Maksymiuk, Adrian Popiołek (Kacper Szymankiewicz), Jakub Smektała, Konrad Szczotka (Robert Hirsz), Piotr Darmochwał, Alen Ploj.