HomeSPORT5. edycja imprezy biegowej Bieg Szlak Trafi za nami do zobaczenia za rok

5. edycja imprezy biegowej Bieg Szlak Trafi za nami do zobaczenia za rok

Piąta edycja imprezy biegowej pod nazwą Bieg Szlak Trafi za nami. Na dystansach 7, 21 i 57 km wystartowało 549 zawodników i zawodniczek. Chętnych zgłosiło się znacznie więcej. Największy wysiłek wykonali biegacze, którzy wystartowali na dystansie 57 km. Ci śmiałkowie rozpoczęli zmagania z trasą własnymi słabościami a przede wszystkim z upałem, który panował w sobotę już o 5 rano.

Na górze trzech krzyży w Kazimierzu Dolnym sędziowie dali sygnał do startu. Najlepiej w tej kategorii wśród mężczyzn zaprezentował się Artur Jędrych ze Świdnika, który ten morderczy dystans pokonał w 4 godziny 37 minut i 35 sekund. Drugi na mecie zameldował się Bartosz Ceberak z Lubartowa a trzeci Cezary Bednarz  z drużyny Banda Grudnia. Wśród biegaczek najlepsza okazała się Paulina Wywłoka, która do mety przybiegła w czasie 4 godzin 52 minut, tuż po niej na mecie pojawiły się Patrycja Bereznowska i Aneta  Ściuba. Najlepszy puławianin Przemysław Rybak uplasował się na świetnym 15 miejscu a puławianka Renata Targońska na 9 wśród kobiet. Na kolejnym co do długości dystansie 21 km wśród panów najlepiej zaprezentował się: Kamil Grudzień  na drugim miejscu dobiegł Łukasz Zdanowski z Ryk a na trzecim uplasował się Przemysław Oleksy. Najlepszy puławianin na tym dystansie to Romulad Pruszyński. Wśród kobiet najlepiej zaprezentowała się Justyna Śliwiak, na drugim miejscu na mecie zjawiła się Ewa Machul a na trzecim Joanna Bartkowska najlepiej z puławianek zaprezentowała się Lilianna Jaworska, która zajęła 6 miejsce. Na najkrótszym ale równie wymagającym dystansie pobiegło 159 zawodników i najlepszym wśród mężczyzn w tej stawce okazał się Dariusz Listopad drugi był Dariusz Duda , trzeci Piotr Choroś, najlepiej z puławian pokazał się Jarosław Zdonek, wśród kobiet najlepsza okazała się Bożena Josypenko. Na drugim miejscu uplasowała się Wioletta Jaworska a na trzecim stopniu podium stanęła Dominika Rydel. Najlepiej z puławianek pobiegła Kinga Tylutki, która zajęła 6 miejsce. W klasyfikacji drużynowej, która była prowadzona po raz pierwszy zwyciężyła drużyna Biegającego Świdnika druga lokata przypadła Bandzie Grudnia a trzecie Insane Runners. Wśród puławskich teamów najwyżej uplasował się zespół Puławianina Puławy dalej skalsyfikowane zostały zespoły Multimedia Runners i Avangarda. Wielkie emocje i świetna organizacja pozwalają mieć nadzieje, że taka sama lub większa grupa biegaczy spotka się w tym samym miejscu już za rok.