Puławy .online - tym żyje miasto
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
HomeSPORT4 punkty na inaugurację sezonu. Azoty – Stal Mielec 32:23

4 punkty na inaugurację sezonu. Azoty – Stal Mielec 32:23

W pierwszym meczu sezonu 2017/18 Azoty Puławy pokonały Stal Mielec. Pierwsza połowa nie wskazywała, ze mecz zakończy się aż 9 bramkową wygraną. Świetnie zaprezentował się Wojciech Gumiński, który w spotkaniu zdobył aż 11 goli.

Pierwsze 30 minut można scharakteryzować jako duży opór gości to właśnie oni mieli więcej powodów do radości. W drugiej minucie pierwszego w sezonie gola na parkiecie w Puławach zdobył Piotr Kępa, a po chwili było już 2:0 dla przyjezdnych. Pierwsze trafienie dla Azotów padło dopiero w piątej minucie a jego autorem był nie kto inny jak Wojciech Gumiński. Do końca pierwszej odsłony stal prowadziła różnicą jednej lub dwóch bramek ostatecznie na przerwę puławianie schodzili minimalnie przegrywając. Przerwa świetnie wpłynęła na poczynania podopiecznych trenera Daniela Waszkiewicza. Azotowcy zagrali zdecydowanie lepiej w obronie i 4 minuty po rozpoczęciu drugiej części meczu puławianie prowadzili 16:14. Kolejne minuty przebiegały pod dyktando Azotów. Na niespełna 20 min przed końcem meczu puławianie prowadzili już pięcioma bramkami. Ostatecznie Azoty do końca meczu sukcesywnie zwiększały dystans i po ostatniej syrenie na tablicy widniał wynik 32:23. Puławianie zgodnie z nowymi regulacjami w regulaminie rozgrywek PGNiG Superligi zainkasowali nawet nie trzy ale cztery punkty.
Azoty Puławy – Stal Mielec 32:23 (13:14)
Azoty Puławy: Bogdanov, Dupjachanec, Wiejak – Gumiński 11, Łyżwa 6, Prce 5, Seroka 3, Panic 2, Kowalczyk 2, Podsiadło 1, Jarosiewicz 1, Grzelak 1, Titow, Orzechowski, Jurecki, Kasprzak.