Puławy .online - tym żyje miasto
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
HomeAKTUALNOŚCIPolicyjna akcja „Bezpieczny powrót do szkoły”(VIDEO)

Policyjna akcja „Bezpieczny powrót do szkoły”(VIDEO)

Policyjna akcja „Bezpieczny powrót do szkoły”(VIDEO)

W piątek o poranku puławscy policjanci wraz z funkcjonariuszami straży miejskiej zainaugurowali akcje pod nazwą „Bezpieczny powrót do szkoły”. Najwcześniej po wakacjach do zajęć ruszyły przedszkolaki. Przed wejściem do przedszkola nr 5 przy ul. Słowackiego na przychodzące do przedszkola dzieci oraz rodziców czekały niespodzianki w postaci odblaskowych kamizelek lub opasek.

Nikt kto w piątek rano wchodził ze swoimi pociechami do przedszkola nie wrócił z pustymi rękami. Przy okazji policjanci instruowali jak należy przewozić dzieci w samochodach mówili również o tym, że warto mieć ze sobą odblaskowe przedmioty by być lepiej widocznym na drodze. W akcjach dotyczących zagadnień bezpieczeństwa w ruchu drogowym aktywnie uczestniczą nauczyciele i dyrekcja Miejskiego Przedszkola nr 5 w Puławach.

Poniedziałek 4 września jest tym dniem, w którym swój rok szkolny rozpoczną uczniowie puławskich szkół im także będą towarzyszyć i pomagać policjanci z drogówki w bezpiecznym dotarciu do placówek. Jak się dowiedzieliśmy na pewno można się spodziewać zwiększonej ilości patroli policyjnych w okolicach szkół i przedszkoli, warto dodać, że od kilku dni policjanci prewencyjnie sprawdzają oznakowanie m.in przejść dla pieszych zlokalizowanych w bezpośrednim sąsiedztwie placówek oświatowych. Wszelkie niedociągnięcia jak się dowiedzieliśmy będą zgłaszane zarządcom dróg do natychmiastowej poprawy.

Share With:
Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.