Puławy .online - tym żyje miasto
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
HomePolecamyJęzyki obce – po co się uczyć?

Języki obce – po co się uczyć?

Języki obce – po co się uczyć?

– W zasadzie po co uczymy się języków?

W przypadku angielskiego możemy posłużyć się kilkoma metaforami, tak będzie łatwiej; angielski jest oknem na świat, przepustką do kariery, kluczem do ogromnej ilości informacji, narzędziem nie-do-przecenienia, współczesną lingua franca, czymś po prostu oczywistym. Podam taki przykład: wchodzi pan do hotelu, gdzieś np. we Francji, recepcjonistka bez mrugnięcia okiem przyjmie do wiadomości, że nie mówi pan po francusku ale niełatwo zrozumieją, że nie mówi pan po angielsku. No cóż, takie mamy czasy. Nawet uchodźcy mówią po angielsku.
Nauka innych języków jest oczywiście atutem jednak bez angielskiego ani rusz.

– Jak się uczyć języków? Czy każdy może się nauczyć? W jakim wieku zacząć, a w jakim nie warto zaczynać?

Metod jest dużo, najważniejsza jest jednak motywacja; nie ważne czy zajmujesz się ogródkiem działkowym czy transplantologią, znajomość języka zawsze ci się przyda, polski internet jest bardzo skromny w porównaniu z zasobami dostępnymi po angielsku. Nie wspominając o ponad miliardzie ludzi, z którymi potencjalnie możesz pogadać. A najlepszą metodą jest metoda komunikacyjna; mówiąc krótko polega ona na traktowaniu języka jako środka komunikacji, konsekwentnie od pierwszych lekcji. Oczywiście, trzeba uczyć się gramatyki ale tak, żeby nigdy nie tracić z oczu finalnego celu, którym jest sprawna komunikacja. Niestety, polskie szkoły są mistrzami w zatracaniu tej prostej zasady; robi się sprawdziany z poszatkowanych elementów składowych języka, bardzo rzadko ogarniając całość. W Bambury School stawiamy na małe grupy i ciekawe zajęcia i to się sprawdza od ładnych paru lat.

Tak, każdy może nauczyć się języka; ale nie wszyscy mają szczęście i trafiają w ręce odpowiedniego nauczyciela. Co do wieku; bazując na naszym doświadczeniu mogę powiedzieć, że dzieci, które u nas zaczynały naukę w wieku 6-7 lat, a teraz mają lat 14-15 świetnie dają sobie radę, zdecydowana większość z nich jest na poziomie rozszerzonej matury. Czy warto zatem zaczynać wcześniej? Jeśli dziecko ma na to ochotę, to czemu nie.
Górnego limitu wieku na zabranie się za naukę języka nie ma; kilkoro z naszych studentów ma ponad 70 lat.

– Dlaczego uważasz, że Bambury School jest bardzo dobrą szkołą językową?

Jest tak z kilku powodów; po pierwsze, nasi lektorzy oprócz świetnej znajomości języka mają zawsze coś ciekawego do powiedzenia i różnorodne zainteresowania, a jest to dość istotne w komunikacji. Po drugie, staramy się motywować i inspirować naszych słuchaczy, a nie poddawać ich ścisłej dyscyplinie; kiedy rodzic mówi: przyciśnijcie go, to czegoś się nauczy, odpowiadamy, że z właściwą motywacją nauczy się jeszcze więcej.
Po trzecie, nasze grupy nigdy nie są liczniejsze niż 9 osób. Po czwarte, Bambury School od lat prenumeruje kilka obcojęzycznych tygodników o zasięgu światowym oraz dysponuje największą biblioteką angielskojęzyczną w mieście.

– Czy możesz coś jeszcze dodać?

Tak, w tym roku szkolnym jeden z naszych lektorów będzie prowadził kurs języka angielskiego bazując na grach RPG. Jest to oferta głownie dla młodzieży na poziomie co najmniej B2.

– I może jakaś myśl na koniec?

Bardzo proszę: nauka języka nie kończy się na zdaniu takiego czy innego egzaminu, nauka języka jest tak naprawdę procesem nieskończonym, i to nie liczba zdobytych certyfikatów czyni cię sprawnym użytkownikiem języka, ale zdolność do rozumienia i generowania złożonych komunikatów.

 

Na te i inne pytania otrzymacie odpowiedź w Bambury School:
Szkoła Języków Obcych Bambury School
Lubelska 2b
24-100 Puławy
tel. 81 888 02 82
www.bambury.pl

Zapisz się na kurs już dziś.

Share With:
Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.