HomeAKTUALNOŚCIGórnik Łęczna – Wisła Puławy 1:0 (1:0) – w meczu kontrolnym (VIDEO)

Górnik Łęczna – Wisła Puławy 1:0 (1:0) – w meczu kontrolnym (VIDEO)

{$excerpt:n}

Kolejny mecz kontrolny podopieczni Bohdana Bławackiego rozegrali w sobotę w Łęcznej. O 12.00 spotkali się z tamtejszym Górnikiem. i niestety doznali pierwszej porażki w okresie przygotowawczym. Pierwsza połowa stała pod znakiem prowadzenia gry w ataku pozycyjnym przez Wiślaków. Łęcznianie stosowali niski pressing i szukali swoich szans w kontratakach.

Bardzo aktywny był Grzegorz Bonin, który dyrygował zespołem gospodarzy. W 20. minucie Bonin idealnie zagrał piłkę do wbiegającego Łukasza Sosnowskiego, a ten nie dał żadnych szans na interwencję Sebastianowi Madejskiemu. Chwilę później mogło być 1:1. Z dystansu silnie uderzył Dawid Brzeski, Sergiusz Prusak odbił piłkę do której dopadł Robert Hirsz. Napastnik Wisły strzelił jednak wprost w twarz interweniującego golkipera miejscowych. Wynik nie uległ zmianie, a Prusak zmuszony był do opuszczenia boiska. Obraz gry się nie zmieniał, wiślacy próbowali atakować, ale górnicy skutecznie się bronili. W drugiej połowie trener Bohdan Bławacki wymienił dziesięciu zawodników. Na boisku pozostał tylko Jakub Poznański. Szansę dostał testowany bramkarz niestety nie udało się dokładnie obejrzeć jego gry ze względu na to, ze Górnicy nie potrafili sobie stworzyć żadnej klarownej sytuacji, w której obserwowany zawodnik mógłby pokazać swoje możliwości. Już na początku tej odsłony gry bramkarz gospodarzy Damian Podleśny końcami palców wybił piłkę po główce jednego z Wiślaków. W tej części gry puławianie dominowali i praktycznie nie schodzili z połowy Górnika. Swoje szanse mieli m.in. Niklas Zulciak po strzale z dystansu czy Alen Ploj, który pomylił się nieznacznie. W końcowym fragmencie sędziowie byli głównymi aktorami meczu podejmując kilka kontrowersyjnych decyzji sędziowskich. Ostatecznie pomimo momentami miażdżącej przewagi Wisła nie zdołała zdobyć gola i mecz zakończył się porażką. Kolejny mecz Wiślacy rozegrają w środę 7 lutego w Woli Chorzelowskiej koło Mielca. Przeciwnikiem będzie pierwszoligowa Puszcza Niepołomice. Pierwszy gwizdek zaplanowano na 16.30.

Bohdan Bławacki – trener puławskiej Wisły

Górnik Łęczna – Wisła Puławy 1:0 (1:0)

Wisła (I połowa): Madejski – Żemło, Poznański, Pielach, Kobiałka, Maksymiuk, Meskhia, Sulkowski, Smektała, Hirsz, Brzeski; (II połowa): zaw. testowany – Poznański, Murawski, Dębowski, Popiołek, Litwiniuk, Zulciak, Patejuk, Sedlewski, Zmorzyński, Ploj.

Artykuł Górnik Łęczna – Wisła Puławy 1:0 (1:0) – w meczu kontrolnym (VIDEO) pochodzi z serwisu LPU24 – Puławski Portal Informacyjny : Radio Puławy : Telewizja Puławska.