Puławy .online - tym żyje miasto
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
HomeAKTUALNOŚCIAzoty zdobyły pierwsze punkty w Pucharze EHF, Azoty–Wacker Thun 31:29 (17:14) [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Azoty zdobyły pierwsze punkty w Pucharze EHF, Azoty–Wacker Thun 31:29 (17:14) [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Azoty zdobyły pierwsze punkty w Pucharze EHF, Azoty–Wacker Thun 31:29 (17:14) [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Azoty zdobyły pierwsze punkty w Pucharze EHF, Azoty–Wacker Thun 31:29 (17:14) [ZOBACZ ZDJĘCIA]
{$excerpt:n}

Pierwsze, historyczne punkty w fazie grupowej Pucharu EHF zdobyli w niedzielę szczypiorniści Azotów-Puławy. W pucharowym debiucie (w fazie grupowej pucharu EHF) puławianie pokonali w lubelskiej hali Globus szwajcarski Wacker Thun 31:29.

Pierwsza bramka padło co prawda dopiero w 6. min. spotkania i od tego momentu niemal przez cały mecz puławianie prowadzili. Jak spodziewał sie sztab trenerski Azotów nie był to łatwy mecz. Helweci grali wyjątkowo agresywnie w obronie nie pozwalając na wiele zarówno środkowym jak i skrzydłowym Azotów. Powoli jednak gospodarze budowali swoja przewagę mocno skoncentrowani punktowali Szwajcarów. Ci nie pozostawali dłużni przewaga wynosiła zwykle 2 lub trzy bramki tylko raz puławianie odjechali na pięć trafień. Na przerwę ekipy schodziły przy prowadzeniu puławian 17:14. Po zmianie stron inicjatywa należała do puławian, dwubramkowa przewaga była kilka razy niwelowana, wynik był wciąż sprawą otwartą. Na więcej nie pozwalał przede wszystkim świetnie dysponowany bramkarz Azotów Puławy Valentyn Koshovy, który zresztą głosami sztabu szkoleniowego Wacker Thun wybrany został MVP meczu. W drużynie gości nie mylił się Lukas von Deschwanden, który podczas meczu co zdarza sie bardzo rzadko 13 razy trafiał do siatki Azotów. Puławianie ostatnimi czasy są specjalistami od zapewniania swoim kibicom stanów przedzawałowych podobnie jak w ligowym meczu z Górnikiem Zabrze. Na minutę przed końcem meczu po prostym błędzie szczypiorniści Wacker Thun doszli puławian na jedna bramkę na szczęście w końcu piłka trafiła do Bartosza Jureckiego, który celnym trafieniem odebrał Szwajcarom nadzieję na wygraną. Kolejny mecz fazy grupowej Pucharu EHF już za niespełna dwa tygodnie. W hali Globus w Lublinie puławianie rozegrają kolejny mecz pucharowy tym razem z francuską drużyną Chambery

Azoty-Puławy – Wacker Thun 31:29 (17:14)

Azoty-Puławy: Koshovy, Bogdanov – Gumiński 7, Seroka 6, Prce 5, Posiadło 3, Panic 3, Jurecki 3, Titow 2, Masłowski 1, Ostroushko 1, Grzelak.

Wacker Thun: Winkler, Wick – Deschwanden 13, Rubin 3, Dahler 3, Suter 3, Giovanelli 2, Lanz 1, Caspar 1, Friedli 1, Huwyler 1, Glatthard, Guignet, Krainer.

WYNIKI GRUPY D

FOTO:Marcin Szeląg

Artykuł Azoty zdobyły pierwsze punkty w Pucharze EHF, Azoty–Wacker Thun 31:29 (17:14) [ZOBACZ ZDJĘCIA] pochodzi z serwisu LPU24 – Puławski Portal Informacyjny : Radio Puławy : Telewizja Puławska.


Share With:
Tags
Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.