Puławy .online - tym żyje miasto
HomeAKTUALNOŚCI2. Sesja Młodzieżowej Rady Miasta

2. Sesja Młodzieżowej Rady Miasta

2. Sesja Młodzieżowej Rady Miasta

2. Sesja Młodzieżowej Rady Miasta
{$excerpt:n}

Po raz drugi w obecnej kadencji a po raz pierwszy w tym roku spotkali się na sesji radni z Młodzieżowej Rady Miasta Puławy. Młodzi radni na środowym posiedzeniu odebrali akty powołania do tego gremium a także złożyli ślubowanie.

Podobnie jak w przypadku “dorosłej” Rady Miasta powołane zostały zespoły robocze (komisje), do których swój akces składali poszczególni członkowie Młodzieżowej Rady Miasta w tej kadencji powołano zespół ds. edukacji, sportu i kultury, gospodarki i inwestycji miejskich oraz promocji, organizacji imprez i współpracy z organizacjami młodzieżowymi. Podczas drugiego posiedzenia nastąpiły także zmiany kadrowe. W okręgu wyborczym nr 12 wygaszono mandat radnego, który zrezygnował z pełnienia tej funkcji a w jego miejsce powołano następną pod względem ilości zdobytych głosów osobę. Podczas obrad padły pierwsze propozycje do uchwał. Młodzi radni rozpoczynają prace nad wprowadzeniem ulgi w postaci darmowych przejazdów komunikacją miejską dla uczniów puławskich szkół. Wprowadzenie pomysłu rozpocznie się od policzenia kosztów takiego rozwiązania a następnie jak usłyszeliśmy zostaną złożone odpowiednie propozycje do uchwały w tej sprawie.

Artykuł 2. Sesja Młodzieżowej Rady Miasta pochodzi z serwisu LPU24 – Puławski Portal Informacyjny : Radio Puławy : Telewizja Puławska.

Share With:
Tags
Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.