Puławy .online - tym żyje miasto
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
HomeAKTUALNOŚCI2. Sesja Młodzieżowej Rady Miasta

2. Sesja Młodzieżowej Rady Miasta

2. Sesja Młodzieżowej Rady Miasta

2. Sesja Młodzieżowej Rady Miasta
{$excerpt:n}

Po raz drugi w obecnej kadencji a po raz pierwszy w tym roku spotkali się na sesji radni z Młodzieżowej Rady Miasta Puławy. Młodzi radni na środowym posiedzeniu odebrali akty powołania do tego gremium a także złożyli ślubowanie.

Podobnie jak w przypadku “dorosłej” Rady Miasta powołane zostały zespoły robocze (komisje), do których swój akces składali poszczególni członkowie Młodzieżowej Rady Miasta w tej kadencji powołano zespół ds. edukacji, sportu i kultury, gospodarki i inwestycji miejskich oraz promocji, organizacji imprez i współpracy z organizacjami młodzieżowymi. Podczas drugiego posiedzenia nastąpiły także zmiany kadrowe. W okręgu wyborczym nr 12 wygaszono mandat radnego, który zrezygnował z pełnienia tej funkcji a w jego miejsce powołano następną pod względem ilości zdobytych głosów osobę. Podczas obrad padły pierwsze propozycje do uchwał. Młodzi radni rozpoczynają prace nad wprowadzeniem ulgi w postaci darmowych przejazdów komunikacją miejską dla uczniów puławskich szkół. Wprowadzenie pomysłu rozpocznie się od policzenia kosztów takiego rozwiązania a następnie jak usłyszeliśmy zostaną złożone odpowiednie propozycje do uchwały w tej sprawie.

Artykuł 2. Sesja Młodzieżowej Rady Miasta pochodzi z serwisu LPU24 – Puławski Portal Informacyjny : Radio Puławy : Telewizja Puławska.

Share With:
Tags
Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.