Puławy .online - tym żyje miasto
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
HomeAKTUALNOŚCIPuławski Strajk Kobiet [VIDEO]

Puławski Strajk Kobiet [VIDEO]

Puławski Strajk Kobiet [VIDEO]

Puławski Strajk Kobiet [VIDEO]
{$excerpt:n}

Puławy dołączyły do akcji Ogólnopolskiego Strajku Kobiet – nieformalnej, bezpartyjnej inicjatywy kobiet, zarówno należących do różnych organizacji kobiecych, jak i niezrzeszonych, które zorganizowały m.in Ogólnopolski Strajk Kobiet – Czarny Poniedziałek z października 2016 r.

W ponad 200 miastach w Polsce i za granicą lokalne grupy działania, aktywistki grup formalnych i nieformalnych zorganizowały tego typu przedsięwzięcia. Organizatorki, które w Puławach w niedzielne popołudnie zdołały przyciągnąć kilkanaście zainteresowanych osób przedstawiły swoje postulaty. Dotyczyły one m.in ochrony przed przemocą, praw reprodukcyjnych, walki z dyskryminacją ekonomiczną kobiet i państwa wolnego od zabobonów. Nowym obszarem, który naturalnie wyłonił się ostatnimi czasy to jak usłyszeliśmy podczas wystąpień protesty prodemokratyczne.

Elwira Borowiec – Organizator Puławskiego Strajku Kobiet

Jednym z ważnych wątków podnoszonym podczas puławskiej manifestacji było 100-lecie wywalczenia sobie przez kobiety praw wyborczych, organizatorki skupiały się zarówno na przypominaniu tej ważnej rocznicy, jak i na akcji dotyczącej powszechnego udziału kobiet w zbliżających się wyborach samorządowych.

Artykuł Puławski Strajk Kobiet [VIDEO] pochodzi z serwisu LPU24 – Puławski Portal Informacyjny : Radio Puławy : Telewizja Puławska.

Share With:
Tags
Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.