HomeAKTUALNOŚCINieudana inauguracja Wisła-MKS Kluczbork 1:2 (0:1) [FOTO]

Nieudana inauguracja Wisła-MKS Kluczbork 1:2 (0:1) [FOTO]

{$excerpt:n}

MKS Kluczbork podtrzymał passę nieprzegranego meczu z Wisłą co więcej dopisał w Puławach do swojego konta komplet punktów. Podopieczni Bohdana Bławackiego przegrali na własnym stadionie z zespołem z Opolszczyzny 1:2.

Początek meczu pokazał, że w środku pomimo sporego zagęszczenia puławianie nie byli w stanie przechwytywać piłek a w związku z tym bardzo trudno było skonstruować składną akcję. Wiślacy pomimo niezłego jak na te porę przygotowania płyty boiska mieli problem z wymianą kilka celnych podań. Dodatkowo puławianie próbowali grać na stojąco co znacznie ułatwiało uzyskanie optycznej przewagi przyjezdnym. W czternastej minucie fatalny błąd popełnił Irakli Meskhia, który za lekko zagrał do Jakuba Poznańskiego. Piłkę przechwycił Paweł Baraniak i uderzeniem w długi róg dał MKS-owi prowadzenie. Wiślacy próbowali odpowiedzieć, ale robili to bez przekonania. W czterdziestej piątej minucie bramkę wyrównującą zdobył Meskhia, ale sędzia po kilku sekundach zmienił decyzję i odgwizdał pozycję spaloną Alena Ploja, który podawał do strzelca. W przerwie trener Bohdan Bławacki dokonał dwóch zmian. Za Meskhie i Kobiałkę weszli Sylwester Patejuk i Robert Hirsz. Miało to uporządkować grę w środku pola. Pomimo zmian w składzie wciąż trudno było Wiślakom sforsować obronę przyjezdnych. Na domiar złego w 66. minucie meczu piłkę stracił Arkadiusz Maksymiuk i chwilkę wcześniej wprowadzony Konrad Zaradny mógł cieszyć się z gola dla swojego zespołu. Wiślacy zabrali się do odrabiania strat i udało im się to tylko częściowo. W 74. minucie dobre podanie Sylwestra Patejuka, sprytnie je przedłużając na gola zamienił Alen Ploj. Szansę na wyrównanie miał jeszcze Dawid Pożak, który w idealnej sytuacji z kilkunastu metrów nie trafił do pustej bramki, chwile potem Jakub Poznański nie wykorzystał rzutu karnego podyktowanego za zagranie ręką zawodnika z Kluczborka.

Wisła Puławy – MKS Kluczbork 1:2 (0:1)

Bramki: Alen Ploj 74 – Paweł Baraniak 14, Konrad Zaradny 66

Wisła: Madejski – Poznański, Żemło, Pielach, Kobiałka (46 Hirsz), Maksymiuk, Zmorzyński (60 Pożak), Sedlewski, Meskhia (46 Patejuk), Popiołek (83 Żelisko), Ploj

Artykuł Nieudana inauguracja Wisła-MKS Kluczbork 1:2 (0:1) [FOTO] pochodzi z serwisu LPU24 – Puławski Portal Informacyjny : Radio Puławy : Telewizja Puławska.