Puławy .online - tym żyje miasto
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
HomeAKTUALNOŚCIGrupa Azoty “Puławy” podsumowała 2017 rok

Grupa Azoty “Puławy” podsumowała 2017 rok

Grupa Azoty “Puławy” podsumowała 2017 rok

Grupa Azoty “Puławy” podsumowała ubiegły rok. Z raportu, który został opublikowany wynika, że spółka pomimo wyzwań związanych z wysokimi cenami surowców, umocnienia się polskiej waluty a także trudnej sytuacji rynkowej w segmencie nawozowym utrzymała pozycję lidera, producenta i dostawcy nawozów na rynek krajowy.

 Dzięki podniesieniu ilości sprzedaży Grupa Azoty Puławy zwiększyła przychody i zarazem zyski Grupa Kapitałowa „Puławy” wypracowała 3 mld 491 mln zł przychodów ze sprzedaży co oznacza wzrost w stosunku do wyników za 2016 rok o 4,4%. Spółka w ub. roku prowadziła szereg inwestycji. W segmencie nawozowym realizowane są obecnie przedsięwzięcia o budżecie wynoszącym ponad 1 mld zł. Powstająca wytwórnia nawozów granulowanych na bazie saletry amonowej powiązana z rozbudową i modernizacją instalacji kwasu azotowego oraz budową nowej linii neutralizacji będzie największym w Polsce i jednym z największych w Europie kompleksów nawozowych. Prezes Grupy Azoty “Puławy” Jacek Janiszek zwrócił uwagę w opublikowanym raporcie na dbałość o dialog społeczny oraz zaangażowanie się w rozwój społeczno-gospodarczy Lubelszczyzny. Szczególnie na współpracę z wieloletnim partnerem gospodarczym Lubelskim Węglem „Bogdanka”, który zapewnia Grupie Azoty “Puławy” bezpieczeństwo dostaw węgla kamiennego. Zwrócił uwagę na współpracę z lokalnymi instytutami naukowymi i firmami – zwłaszcza przy realizacji projektów modernizacyjnych i działań inwestycyjno-remontowych. W raporcie mogliśmy przeczytać także o tym, ze Grupa Azoty “Puławy” aktywnie wspiera i będzie wspierała ważne dla regionu inicjatywy kulturalne i sportowe.

foto: Sławomir Kłak GA Puławy

Artykuł Grupa Azoty “Puławy” podsumowała 2017 rok pochodzi z serwisu LPU24 – Puławski Portal Informacyjny : Radio Puławy : Telewizja Puławska.

 

Share With:
Tags
Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.