Puławy .online - tym żyje miasto
HomeAKTUALNOŚCIGrupa Azoty “Puławy” podsumowała 2017 rok

Grupa Azoty “Puławy” podsumowała 2017 rok

Grupa Azoty “Puławy” podsumowała 2017 rok

Grupa Azoty “Puławy” podsumowała ubiegły rok. Z raportu, który został opublikowany wynika, że spółka pomimo wyzwań związanych z wysokimi cenami surowców, umocnienia się polskiej waluty a także trudnej sytuacji rynkowej w segmencie nawozowym utrzymała pozycję lidera, producenta i dostawcy nawozów na rynek krajowy.

 Dzięki podniesieniu ilości sprzedaży Grupa Azoty Puławy zwiększyła przychody i zarazem zyski Grupa Kapitałowa „Puławy” wypracowała 3 mld 491 mln zł przychodów ze sprzedaży co oznacza wzrost w stosunku do wyników za 2016 rok o 4,4%. Spółka w ub. roku prowadziła szereg inwestycji. W segmencie nawozowym realizowane są obecnie przedsięwzięcia o budżecie wynoszącym ponad 1 mld zł. Powstająca wytwórnia nawozów granulowanych na bazie saletry amonowej powiązana z rozbudową i modernizacją instalacji kwasu azotowego oraz budową nowej linii neutralizacji będzie największym w Polsce i jednym z największych w Europie kompleksów nawozowych. Prezes Grupy Azoty “Puławy” Jacek Janiszek zwrócił uwagę w opublikowanym raporcie na dbałość o dialog społeczny oraz zaangażowanie się w rozwój społeczno-gospodarczy Lubelszczyzny. Szczególnie na współpracę z wieloletnim partnerem gospodarczym Lubelskim Węglem „Bogdanka”, który zapewnia Grupie Azoty “Puławy” bezpieczeństwo dostaw węgla kamiennego. Zwrócił uwagę na współpracę z lokalnymi instytutami naukowymi i firmami – zwłaszcza przy realizacji projektów modernizacyjnych i działań inwestycyjno-remontowych. W raporcie mogliśmy przeczytać także o tym, ze Grupa Azoty “Puławy” aktywnie wspiera i będzie wspierała ważne dla regionu inicjatywy kulturalne i sportowe.

foto: Sławomir Kłak GA Puławy

Artykuł Grupa Azoty “Puławy” podsumowała 2017 rok pochodzi z serwisu LPU24 – Puławski Portal Informacyjny : Radio Puławy : Telewizja Puławska.

 

Share With:
Tags
Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.