Puławy .online - tym żyje miasto
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
HomeAKTUALNOŚCIZmiany w sprzedaży alkoholu i okręgach wyborczych [VIDEO]

Zmiany w sprzedaży alkoholu i okręgach wyborczych [VIDEO]

Zmiany w sprzedaży alkoholu i okręgach wyborczych [VIDEO]

Puławscy radni podczas czwartkowej sesji, którą transmitowała na żywo przez kanał You Tube LPU TV naszej stacji prawie jednomyślnie przyjęli uchwałę zakazującą sprzedaży alkoholu w całym mieście od godz. 23:00 do 6:00 rano. Za jej wprowadzeniem zagłosowało 17, a przeciw było 2 radnych. Projekt, o którym dyskutowano już dużo wcześniej wywołał sporo kontrowersji.

Za podjęciem takiej decyzji byli radni koalicyjni PIS i PSPP wspierani podczas dyskusji przez mieszkańców, którym doskwiera sąsiedztwo całodobowych sklepów z alkoholem. Przeciwnicy takiej regulacji natomiast, posiłkowali się opiniami Puławian, którzy uznali to jako ograniczanie ich praw. W sprawie głos zabrał także obecny na sali puławski poseł KUKIZ’ 15 Jakub Kulesza argumentując ograniczenia w sprzedaży alkoholu powrotem do mrocznych czasów PRL-u, w których znakomicie funkcjonowały i tworzyły się jak grzyby po deszczu meliny. Inny mieszkaniec miasta zapytał dlaczego takie regulacje dotyczą stacji benzynowych, które obsługują nie tylko puławian. Dodał więcej, że stacje paliw w Górze Puławskiej czy Końskowoli już takich ograniczeń mieć nie będą. Padło pytanie dlaczego karani są puławscy przedsiębiorcy, prowadzący taki biznes i płacący podatki w Puławach. Radni nie przejęli się tymi głosami i uchwałę o ograniczeniu sprzedaży alkoholu przegłosowali. Przeciwko temu rozwiązaniu opowiedzieli się Paweł Maj i Piotr Sadurski.
W cieniu gorącego sporu o ograniczenia w sprzedaży alkoholu przeszła uchwała o zmianie zasięgu terytorialnego okręgów wyborczych i tym razem Radni PiS 13 głosami przeforsowali swój pomysł zmian. 6 radnych (PSPP,PO i Paweł Maj) głosowali przeciw. Na znak protestu podczas głosowania salę obrad opuściła Marzanna Pakuła.

Zapis Sesji Rady Miasta Puławy z dnia 26 kwietnia 2018 r

Share With:
Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.