HomeSPORT2. liga Wisła-Garbarnia 0:2 (0:0) [VIDEO]

2. liga Wisła-Garbarnia 0:2 (0:0) [VIDEO]

Wisła Puławy, w jubileuszowym 200 występie w rozgrywkach 2 ligi przegrała z Garbarnią Kraków na własnym obiekcie 0:2 “przypieczętowując” tym samym fakt spadku do 3 ligi. Puławianie po rozgrywanym w nieco eksperymentalnym składzie spotkaniu przegrali z aspirującą do gry w barażach Garbarnią.

Niestety był to kolejny mecz bez historii, z kilkoma stworzonymi sytuacjami bramkowymi przez zawodników prowadzonych przez Marcina Popławskiego, najpierw w pierwszych minutach po dośrodkowaniu Piotra Zmorzyńskiego próbował Kacper Szymankiewicz, by chwile później ten sam Piotr Zmorzyński został sfaulowany tuż przed polem karnym kiedy szarżował na bramkę Garbarni. Przeciwnik otrzymał tylko żółtą kartkę choć był to ewidentny faul na zawodniku wychodzącym na czysta pozycję bramkową. Z rzutu wolnego próbował zatrudnić Marcina Cabaja, Niklas Zulciak niestety strzelił za wysoko. W międzyczasie swoje umiejętności w dwóch świetnych interwencjach pokazał strzegący bramki Wisły Tomasz Pawlikowski, który z najwyższym trudem wybronił dwie niemal stuprocentowe sytuacje zawodników Garbarni. Na przerwę obie drużyny schodziły z bezbramkowym remisem i gdy wydawało się, że puławianie zwiększając przewagę mogą liczyć na korzystny rezultat przyszła 57 minuta, w zamieszaniu podbramkowym nie upilnowany przez Tomasza Sedlewskiego najlepszy snajper Krakowian Tomasz Ogar zdobył pierwszą bramkę dla gości. Chwile wcześniej Niklas Zulciak fantastycznie przelobował Marcina Cabaja i gdy wszyscy myśleli, że piłka wpadnie do siatki ta odbiła się od słupka i wróciła do rąk doświadczonego bramkarza Garbarni. Od tego momentu obie drużyny nie szczędziły sobie akcji ofensywnych zarówno Wiślacy jak i zawodnicy Garbarni próbowali zmienić rezultat meczu. Strzały Dawida Pożaka, Niklasa Zulciaka czy Roberta Hirsza nie znalazły drogi do bramki. To co nie udawało się Wiślakom udało się gościom. w 80 minucie Serhij Krikun podwyższył strzałem z kilkunastu metrów rezultat na 2:0. Po tym ciosie Wisła już się nie podniosła. Warto dodać na koniec, ze w rozgrywkach centralnych zadebiutował wychowanek Wisły Puławy Damian Bernat, który zagrał ostatnie kilka minut meczu.

Wisła Puławy-Garbarnia Kraków 2:0 (0:0)

Wisła: Tomasz Pawlikowski – Tomasz Sedlewski, Jakub Poznański, Piotr Żemło, Iwan Litwiniuk, Dawid Pożak (Sylwester Patejuk), Michał Kobiałka (Dawid Brzeski),Adrian Popiołek (Robert Hirsz),Kacper Szymankiewicz, Piotr Zmorzyński (Damian Bernat) – Niklas Zulciak.

Skrót meczu oraz Konferencja prasowa po meczu – Mirosław Hajdo (Garbarnia) i Marcin Popławski (Wisła).