HomeSPORTWisła pokonała w sparingu Avię Świdnik 6:0 [VIDEO]

Wisła pokonała w sparingu Avię Świdnik 6:0 [VIDEO]

W przedostatnim sparingu w letnim okresie przygotowawczym Wisła pokonała w Świdniku Avię aż 6:0. W 25. minucie nieporozumienie obrońców gospodarzy wykorzystał Krystian Puton, który wbiegł na pole karne i wyłożył piłkę Michałowi Kobiałce, który dopełnił formalności. Chwilę potem Wiślacy prowadzili już 2 golami.

Tym razem po akcji Szymona Stanisławskiego na bramkę Avii strzelał Arkadiusz Maksymiuk, niestety dla gospodarzy bramkarz wybił piłkę przed siebie, a technicznym lobem Krystian Puton podwyższył stan posiadania Wisły. Ten sam zawodnik w 52. minucie strzelił trzecią bramkę kiedy to idealnym podaniem popisał się Piotr Zmorzyński, a nadbiegający ze środka pola Krystian Puton strzelił pod poprzeczkę.

W 60. minucie trenerzy Wisły wymienili aż dziewięciu zawodników wśród których było aż siedmiu młodzieżowców oraz testowany skrzydłowy. Ten ostatni w 78. minucie ładnie uderzył na bramkę po indywidualnej akcji, golkiper Avii obronił ten strzał, ale przy dobitce Dawida Brzeskiego był bez szans. Minutę później ponownie testowany skrzydłowy wpadł w pole karne, dograł wzdłuż bramki, a tam czekał już Jakub Mażysz notując debiutanckie trafienie w Wiśle.

Wynik ustalił w 85. minucie Dawid Brzeski po prostopadłym podaniu od Kacpra Szymankiewicza. Już w przyszłą sobotę 4 sierpnia o godzinie 12 ostatni test mecz podopiecznych Jacka Magnuszewskiego i Marcina Popławskiego na stadionie MOSiR Wiślacy zgrają z Victorią Sulejówek.