Puławy .online - tym żyje miasto
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
HomeAKTUALNOŚCIWypowiedzi Maja to rasizm i szowinizm tak pisze w piśmie do Rady Miasta prezes Królewskiej Fundacji Romów [VIDEO]

Wypowiedzi Maja to rasizm i szowinizm tak pisze w piśmie do Rady Miasta prezes Królewskiej Fundacji Romów [VIDEO]

Wypowiedzi Maja to rasizm i szowinizm tak pisze w piśmie do Rady Miasta prezes Królewskiej Fundacji Romów [VIDEO]

Kilka dni temu do biura Rady Miasta Puławy wpłynęło pismo wystosowane przez Bogdana Trojanka, członka Komisji Wspólnej Rządu, Mniejszości Narodowych i Etnicznych, a jednocześnie prezesa Królewskiej Fundacji Romów, w którym odnosi się do wyjazdowego posiedzenia Komisji Sejmowej ds. Mniejszości Narodowych i Etnicznych, jakie odbyło się w Puławach w zeszłym miesiącu.

Ocenia on wystąpienie radnego Pawła Maja jako rasizm i szowinizm, jawny atak na społeczność romską oraz wytyka brak efektów społecznej działalności jako radnego.

Paweł Maj-radny Rady Miasta Puławy

Autor pisma zwraca również uwagę na nieefektywność programów integracji romskiej, które nie tylko w naszym mieście, ale w całym kraju, a nawet w Unii Europejskiej, nie przynoszą rezultatów. Według jego opinii powinny być pisane przy współudziale przedstawicieli społeczności Romskiej. Jak podkreśla, Romowie są otwarci na dyskusje o sprawach ważnych dla miasta, które dotyczą również ich samych.

Share With:
Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.