HomeAKTUALNOŚCIPuławy opanowali Mikołaje

Puławy opanowali Mikołaje

W niedzielę centrum Puław opanowali Mikołaje Fundacja Bez miar po raz kolejny zorganizowała charytatywną imprezę biegową Bieg Mikołajów 2018. Niezbędnym atrybutem każdego zawodnika był element stroju Mikołaja. Jednym z warunków startu tej wpisującej się już na stałe do kalendarza imprez sportowych w naszym mieście, było m.in przyniesienie konserw, które trafiły do schroniska im Brata Alberta w Puławach. Tuż przed południem na dystansach od 100 do 400 m rywalizowali najmłodsi.

Areną ich występów sportowych był dziedziniec Pałacu Czartoryskich . Bieg główny natomiast miał swój początek przed Pałacem Czartoryskich – ponad 200 biegaczy pokonało trasę prowadzącą m.in fragmentem Alei Małej, Głębokiej alejkami Parku Czartoryskich następnie ul. 4 Pułku Piechoty by zakończyć się przy schronisku im. Brata Alberta przy ul. Rybackiej. Biegacze pokonali trasę 7 km. Wśród kobiet w kategorii OPEN zwyciężyła Olga Zarzeczna z Lublina, drugie miejsce przypadło Liliannie Jaworskiej z Puław a trzecią lokatę zajęła Magdalena Gajek z Lublina, wśród mężczyzn w kategorii open wygrał Paweł Walaszczyk, druga lokatę zajął Andrzej Orłowski a trzecią Robert Wróblewski. Najszybszą puławianką okazała się Lilianna Jaworska, najszybszym puławianinem Paweł Walaszczyk. W klasyfikacji najliczniejszych drużyn zwyciężyła Avangarda – Puławy, drugie miejsce przypadło Czarowi BezMiaru również z Puław a trzecie drużynie Multimedia Runners.