Puławy .online - tym żyje miasto
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
HomeAKTUALNOŚCIPogoń Puławy bez sponsora

Pogoń Puławy bez sponsora

Pogoń Puławy bez sponsora

Miniony rok przyniósł puławskiemu sportowi tyle samo radości co smutku. W grudniu ub. roku Grupa Azoty Puławy wypowiedziała umowę sponsorską puławskiej Wiśle motywując decyzje względami ekonomicznymi choć w tle pojawiały się sprawy personalne, okazuje się jednak, że Zakłady Azotowe nie były pierwsze. W listopadzie ub. roku zarząd puławskiego Mostostalu poinformował, że od stycznia br. nie będzie wspierał rzeczowo i finansowo kolarskiego Klubu Sportowego “Pogoń”.

W piśmie skierowanym do zarządu “Pogoni” prezes Mostostalu Tadeusz Rybak poinformował, że główną przyczyną takiej decyzji jest dekoniunktura w branży budownictwa przemysłowego. Drugim jeśli nie najważniejszym powodem jest fakt jak czytamy w piśmie lekceważenia Mostostalu przez Polski Związek Kolarski a także przez Ministerstwo Sportu, które to instytucje Mostostal obwinia o nieuregulowanie długu za wybudowanie jednego z najnowocześniejszych torów kolarskich w Pruszkowie.

Przypomnijmy inwestycje oddano do użytku w 2009 roku i do tej pory puławski Mostostal nie otrzymał za te prace pieniędzy. Wysokość zadłużenia to w tej chwili wraz z odsetkami blisko 10 mln zł. Kwota ta jak podkreśla były już sponsor „Pogoni” dwuletnie zyski spółki, które mogłyby zostać przeznaczone na inwestycje lub obsługę zobowiązań firmy.

Prezes Rybak w piśmie do zarządu „Pogoni” wierzy jednak, że pomimo trudności klub przetrwa a zawodnicy, którzy osiągali i osiągają bardzo dobre rezultaty będą mogli kontynuować treningi. Mostostal wezwał Klub do zwrotu użyczonych a służących do prowadzenia treningów i wyjazdów na zawody pojazdów a także do zaprzestania działalności marketingowej i promocyjnej na rzecz Grupy Mostostal czyli spółek Mezap, Energezap i samego Mostostalu. Warto wiedzieć, że puławski Mostostal finansował puławskich kolarzy prawie ćwierć wieku.

 

Pismo Mostostalu S.A. do KS Pogoń Mostostal Puławy

foto: facebook (fp Pogoń Mostostal Puławy)

Share With:
Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.