HomeSPORTPGNiG Superliga. Azoty Puławy – KPR Gwardia Opole 25:27

PGNiG Superliga. Azoty Puławy – KPR Gwardia Opole 25:27

Niestety środowego wieczoru szczypiorniści Azotów nie zaliczą do udanych. W pierwszym spotkaniu z Gwardią Opole lepsi okazali się goście, którzy od początku spotkania narzucili swój styl gry i pojechali do domu z dwubramkową zaliczką przed rewanżem.

Już początek meczu zdecydowanie lepiej rozgrywali zawodnicy Gwardii. Agresywną obroną, skutecznie odebrali chęć do grania gospodarzom. Niesamowite rzeczy w bramce wyczyniał bezsprzecznie jeden z bohaterów zespołu z Opola Adam Malcher. Bramkarz Gwardii przez 8 minut mecz nie puścił bramki a po trafieniach Patryka Mauera, Michała Milewskiego i Mateusza Jankowskiego Azoty przegrywały już 0:3.

Gdyby nie Walentyn Koszowy i jego znakomite interwencje wynik mógł być jeszcze bardziej niekorzystny. W 8 minucie meczu Marko Panić wreszcie przełamał niemoc gospodarzy. Puławianie rozpoczęli pościg za Gwardią. Spora w tym zasługa Marko Panica, który raz po raz nękał celnymi rzutami Adama Malchera. Kiedy po kwadransie gry jego piąta bramka w tym spotkaniu dała remis Azotom wielu kibiców zaczęło wierzyć, że teraz będzie już tylko lepiej.

Jak się jednak okazało potem był to ostatni remis w tym spotkaniu. Przez kolejne sześć minut to tylko gwardia Gwardia zdobywała bramki a było ich pięć nie tracąc przy tym żadnej.

Puławianie cały czas próbowali niwelować przewagę gości. Jak się jednak okazało w środę puławianie nie byli w stanie dogonić zespołu Gwardii i musieli pogodzić się ze skromną ale jednak porażką. Czy to wystarczy by odrobić straty i awansować do półfinału PGNiG Superligi, przekonamy się już niebawem bo 26 kwietnia w Opolu gdzie odbędzie się spotkanie rewanżowe.

Azoty Puławy – KPR Gwardia Opole 25:27 (12:14)

Azoty: Bogdanow, Koszowy – Panić, Seroka, Matulić, Gumiński, Podsiadło, Łyżwa, Jarosiewicz, Rogulski, Masłowski, Prce, Titow, Kasprzak.