HomeSPORTOtwarty Turniej Kwalifikacyjny kadetów na Puławskich Kortach Tenisowych

Otwarty Turniej Kwalifikacyjny kadetów na Puławskich Kortach Tenisowych

Od soboty do poniedziałku na Puławskich Kortach Tenisowych Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji rozgrywany był Otwarty Turniej Kwalifikacyjny Kadetów z pulą nagród w wysokości 1500 zł. Do rozgrywanego zgodnie z kalendarzem Polskiego Związku Tenisa turnieju zgłoszonych zostało 36 zawodników z całego kraju.

Na puławskich kortach zagrała także zawodniczka ze Stanów Zjednoczonych. Młodzi tenisiści zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców rywalizowali w grach pojedynczych a także w deblach. W grze podwójnej najlepsi okazali się Wiktor Blom i Patryk Stankiewicz, którzy w finale pokonali debel Wiktor Kosowski Kamil Stolarski 6:7, 6:1. natomiast w singlu chłopców najlepszy okazał się Patryk Stankiewicz, który w finale pokonał Macieja Matuszczyka 6:1, 6:3. W deblu dziewcząt Julia Daroszewska i Simona Niemc pokonały 6:0 i 6:4 parę Marika Caruk , Malwina Edyk. Indywidualnie wśród dziewcząt najlepiej wypadła Simona Niemc drugie miejsce zajęła Malwina Edyk a trzecia lokata przypadła Julii Daroszewskiej. Niektóre mecze obfitowały w wiele doskonałych wymian warto dodać, że dwa pojedynki trwały po bez mała 3 godziny każdy. Puławy w turnieju reprezentowali Natalia Kowal i Patryk Sulima. Organizatorem turnieju był Uczniowski Klub Tenisowy Chemik.