Puławy .online - tym żyje miasto
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
HomeAKTUALNOŚCIDożynki Powiatowe Kurów 2019 [VIDEO]

Dożynki Powiatowe Kurów 2019 [VIDEO]

Dożynki Powiatowe Kurów 2019 [VIDEO]

Uroczysta oprawa i wiele atrakcji czekało na uczestników tegorocznych Dożynek Powiatowych, których gospodarzem była Gmina Kurów. Jak nakazuje zwyczaj podczas corocznego święta plonów oceniane są wieńce dożynkowe ze wszystkich gmin powiatu puławskiego.

W Kurowie można było także spróbować lokalnych specjałów i przede wszystkim chleba, który został wypieczony specjalnie na tę okazję. Imprezę otworzyła Starosta puławski Danuta Smaga, której towarzyszył gospodarz Wójt Gminy Kurów Arkadiusz Małecki.

Danuta Smaga – Starosta puławski

Arkadiusz Małecki– Wójt Gminy Kurów

Mieszkańcy powiatu, którzy przybyli w niedzielę na boisko w Kurowie, oprócz tradycyjnego chleba, mieli okazję skosztować szeregu przysmaków przygotowanych specjalnie na święto plonów na wyjątkowo pomysłowo urządzonych straganach prezentujących walory poszczególnych gmin mogliśmy spróbować m.in. pieczonego prosiaka z  Bronowic, pierogi, chleb ze smalcem i ogórkiem czy też przeróżne słodkie wypieki. Było także coś na przysłowiową rozgrzewkę. Chętni mogli skosztować domowej roboty nalewek m.in. z żurawiny, dzikiej róży czy z pokrzywy. Oczywiście nie zabrakło atrakcji dla ducha przez całą imprezę scena gościła wielu artystów z powiatu. Zaprezentowały się m.in. zespoły Kalina czy Folk Rose. Mogliśmy obejrzeć także występ Puławskiej Orkiestry Dętej jak również Zespołu Pieśni i Tańca Grześ. Przypomnijmy, że dzień wcześniej w ramach zmagań w konkurencjach pożarniczych rywalizowali druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu puławskiego.

Share With:
Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.