HomeSPORTKomplet punktów z Hutnikiem Kraków

Komplet punktów z Hutnikiem Kraków

Po świetnej pierwszej i szczęśliwej drugiej połowie podopieczni Jacka Magnuszewskiego dopisali do swojego dorobku kolejne trzy punkty. Od pierwszej minuty inicjatywa należała do gospodarzy, którzy co chwilę atakowali bramkę Hutnika.

W 3. minucie z dystansu uderzał Skałecki, ale bez efektu. W 11. było już 1:0. Przechwycona piłka w środku pola trafiła do Macieja Wojczuka, a ten strzelił z ok 25 m nie do obrony. Pięć minut później fantastyczna obrona bramkarza Hutnika uratowała zespół gości od straty gola po uderzeniu Michała Zubera. Kilka minut później ponownie wiślacy byli blisko zdobycia gola, ale strzał Kobiałki odbił stojący przed linią bramkową obrońca. W 24. minucie indywidualnym rajdem popisał się Krystian Puton, który zagrał prostopadle do Wojczuka, a ten nie zmarnował sytuacji i podwyższył prowadzenie na 2:0. W 39. minucie w krótki róg strzelał Kacprzycki, ale Zając poradził sobie z tym strzałem. W odpowiedzi pierwszą groźną akcję przeprowadzili goście, jednak Paweł Socha zatrzymał szarżującego Gamrota. Druga połowa zaczęła się ponownie od ataku Wisły, ale strzał z bliska Macieja Wojczuka odbił bramkarz. Od tego momentu inicjatywę przejęli hutnicy, którzy coraz śmielej atakowali i szukali swoich szans do zdobycia gola. W 54. minucie uderzał Jaklik, ale pewnie bronił Socha. W 63. minucie ponownie umiejętnościami popisał się Socha na spółkę z Piotrem Rogalą zatrzymując akcję Świątka. Siedem minut później bramkarz Wisły odbił strzał Lincy, a po chwili golkiper przyjezdnych sfaulował Szymona Stanisławskiego i arbiter wskazał na jedenastkę. Pewnym egzekutorem rzutu karnego okazał się Krystian Puton. W 81. minucie na listę strzelców wpisał się Tomasz Ogar, ale ogromny błąd popełnili w tej sytuacji sędziowie nie odgwizdując ewidentnego spalonego, dogrywającego w pole karne Sobali. Końcówka to duża nerwowość w poczynaniach puławian i ciągłe ataki przyjezdnych, które opłaciły się w doliczonym czasie gry. Z rzutu wolnego strzelił Kołodziej, a futbolówka po rykoszecie wpadła do siatki. Za tydzień Wisła zagra w Dębicy z Wisłoką a 14 września do Puław przyjedzie zespół KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Wisła Puławy- Hutnik Kraków 3:2 (2:0)

Bramki: Wojczuk 11, 24, Puton 70 (karny) – Ogar 81, Kołodziej 90

Żółte kartki: Skałecki, Wolanin.

Wisła: Socha – Pigiel, Barański, Wolanin, Kiczuk, Rogala, Puton, Chudyba, Skałecki, Kobiałka, Szczotka, Kacprzycki, Zmorzyński, Zuber, Wojczuk, Stanisławski