HomeSPORTAzotowe derby dla Puław

Azotowe derby dla Puław

Dziesięć punktów przewagi dla Puław – takim wynikiem zakończyło się spotkanie dwóch drużyn sponsorowanych przez Grupę Azoty. Emocje jednak wzbudzać mogło wyłącznie pierwsze 20 minut meczu. Później wydarzenia na parkiecie zdominowali puławianie.

Spotkanie lepiej rozpoczęli miejscowi, którzy w 2 minucie prowadzili 2:0. Goście, którzy w przedsezonowym sparingu przegrali w Puławach kilkunastoma bramkami, tym razem nie zamierzali oddawać faworytowi pola. Tarnowianie szybko wyrównali i prowadzili z Azotami-Puławy wyrównany bój. Goście potrafili dość łatwo forsować obronę miejscowych, jednocześnie skutecznie utrudniając puławianom grę w ataku. Wymiana ciosów trwała do około 20 minuty i stanu 7:7.

Ostatnie 10 minut pierwszej odsłony to dominacja miejscowych, którzy schodzili na przerwę z wyraźną przewagą 15:8. Doskonale w tym czasie grał Łukasz Rogulski, który w osiem minut zapisał na swym koncie cztery trafienia.

Siedmiobramkowa zaliczka z pierwszej odsłony ustawiła mecz. W drugiej połowie puławianie zdawali się kontrolować wydarzenia na parkiecie. Do bólu skuteczny z rzutów karnych był Wojciech Gumiński, z drugiej linii pewnie rzucał Antoni Łangowski, a na kole świetnie radzili sobie Łukasz Rogulski i Dawid Dawydzik.

Goście grali ambitnie i starali się pozostawić w Puławach jak najlepsze wrażenie. Z bardzo dobrej strony pokazał się Jakub Kowalik. Brawa należały się również Ventynowi Koshovemu, który niejednokrotnie skutecznie blokował przeciwnikom dostęp do swojej bramki.

Pod koniec meczu trener Michał Skórski pozwolił zagrać zmiennikom. Na parkiecie pojawił się m.in. Kacper Adamczuk, który swój występ zaznaczył trafieniem.

Ostatecznie Azoty-Puławy bardzo pewnie pokonały Grupę Azoty Tarnów i dzięki kolejnym trzem punktom wskoczyli na drugie miejsce w tabeli PGNiG Superligi.

Azoty-Puławy – Grupa Azoty Tarnów 28:18 (15:8)

Azoty-Puławy: Bogdanov, Koshovy – Gumiński, Łangowski, Rogulski, Dawydzik, Seroka, Przybylski, Adamczuk, Szyba, Grzelak, Moryń, Jarosiewicz, Kowalczyk, Skwierawski, Kasprzak.