HomeSPORTXXX Ogólnopolskie Biegi Niepodległości Puławy 2019

XXX Ogólnopolskie Biegi Niepodległości Puławy 2019

Pomimo niesprzyjającej aury na starcie XXX Ogólnopolskich Biegów Niepodległości Puławy 2019 ponad setka biegaczy w różnych kategoriach wiekowych. Już we wczesnych godzinach przedpołudniowych w poniedziałek na Skwerze Niepodległości do rywalizacji stanęli młodzi sportowcy, którzy rywalizowali na dystansach od 600 do 1800 metrów. Jak co roku mocno obsadzony był bieg główny na dystansie 10 km oraz bieg masowy, którego trasa była o połowę krótsza.

Zawody rozgrywane były na 2,5 km pętli na zróżnicowanej trasie i zróżnicowanym podłożu m.in. asfalcie, kostce czy alejkach Skweru Niepodległości, które dla wielu biegaczy były sporym wyzwaniem.

Bieg główny w kategorii mężczyzn wygrał Andrzej Starzyński z Lublina drugie miejsce przypadło Michałowi Białemu z Kraśnika a trzecie miejsce wywalczył Bartłomiej Florczak z Puław, wśród kobiet zwyciężyła Lilianna Jaworska, drugie miejsce zajęła Dorota Tadasiewicz a trzecia lokata przypadła Jolancie Antczak, wszystkie zawodniczki reprezentowały nasze miasto.