HomeSPORTMłodzi pływacy Wisły z sukcesami w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego Dzieci 10 i 11 lat w Zamościu [FOTO]

W sobotę na krytej pływalni w Zamościu, odbyły się Mistrzostwa Województwa Lubelskiego Dzieci 10 i 11 lat w pływaniu. W rywalizacji wzięło udział niemal 270 zawodników z 15 klubów. Nie mogło zabraknąć zawodników puławskiej Wisły. W Zamościu wystartowało dziewięcioro młodych pływaków w dwóch kategoriach wiekowych na dystansach 50, 100, i 200 metrów. Puławianie wystartowali w 20 konkurencjach. Pomimo silnej konkurencji i wysokiego poziomu sportowego pływacy Wisły uzyskali znakomite wyniki.

Pierwszym medalistą został Mikołaj Maciąg, który na dystansie 50 m stylem grzbietowym z czasem 38.00 sek. uplasował się na drugiej pozycji wśród dziesięciolatków. W tej samej konkurencji wystartował także kolejny Wiślak Bartłomiej Rymkiewicz, ostatecznie zajął 11 miejsce.

Na dystansie 100 m klasycznym pierwsze miejsce i Mistrzostwo województwa zdobył jedenastoletni  Mateusz Sala, który czasem 1:26:56 poprawił swój rekord życiowy o prawie dwie sekundy i co istotne przypłynął do mety o 8 sekund wcześniej od następnego zawodnika.

Ostatni, złoty medal i tytuł mistrza przypadł Hubertowi Żaczkowi. Hubert na dystansie 200 m stylem zmiennym jedenastolatków prowadził pewnie od samego początku na mecie zameldował się prawie 4 sekundy wcześniej do drugiego w stawce. Jego czas to 2:51.60.

Pozostali zawodnicy Wisły zaprezentowali się równie dobrze na 100 m dowolnym tuż poza podium zameldował się Mateusz Sala również Hubertowi Żaczkowi niewiele zabrakło do brązu na 50 m.  4. lokatę wśród jedenastolatek na 50 m motylkiem zajęła Katarzyna Bocianowska.

Kolejna zawodniczka z Puław Klaudia Deputat na 100 m stylem grzbietowym także wśród jedenastolatek zajęła 5 lokatę. Takie samo miejsce tyle, że na 50 m stylem dowolnym, również w kategorii jedenastolatków  przypadło  Mikołajowi Maciągowi. Punktowali również, zajmując nieco dalsze miejsca, Zofia Bociańska (10 lat), Lena Przewłoka (10 lat) i Damian Baraban (11 lat).

Wisienką na torcie zawodów w Zamościu były dwie statuetki, które otrzymali w klasyfikacji najlepszych zawodników Mikołaj Maciąg ex aequo drugi wśród chłopców 10-letnich i Mateusz Sala trzeci spośród jedenastolatków.

Warto dodać, ze Wisła Puławy w klasyfikacji klubowej zajęła 5 miejsce.

Przygotował: Andrzej Sala