HomeSPORTKomplet punktów w Sandomierzu

Komplet punktów w Sandomierzu

W niedzielnym meczu 17. kolejki III ligi Wisła Puławy pokonała swoją imienniczkę z Sandomierza 1:0. Autorem jedynej, dającej komplet punktów bramki był Szymon Stanisławski. Spotkanie rozgrywane było na bardzo grząskim i nierównym boisku, które utrudniało budowanie akcji przez oba zespoły.

Już w pierwszej minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego uderzał Damian Bernat, ale bramkarz miejscowych odbił piłkę na rzut rożny. Pięć minut później nieczysto uderzył piłkę Zawiślak i Paweł Socha nie miał problemów ze złapaniem piłki. Jak się później okazało, był to jedyny celny strzał gospodarzy. W dziewiętnastej minucie błąd obrońców próbował wykorzystać Piotr Zmorzyński, który pędził na bramkę od połowy boiska, ale ostatecznie uderzył nad poprzeczką.

Większość poczynań obu zespołów toczyła się w środkowej strefie boiska dość powiedzieć, że pierwsza groźniejsza akcja nastąpiła po upływie dwóch kwadransów, wtedy to rzut wolny wykonywał Piątkowski. Futbolówka poszybowała nad bramką. Na przerwę oba zespoły schodziły bez zdobyczy bramkowej.

W pięćdziesiątej trzeciej minucie dobrze w polu karnym znalazł się Michał Zuber, ale uderzył nieczysto i skończyło się dla miejscowych na strachu. 15 minut później, wiślacy dopięli swego. W środku pola podania wymienili Kobiałka i Kacprzycki, ten ostatni zagrał do Stanisławskiego, który uderzył tuż przy słupku bramki Pietrasa dając prowadzenie.

Po kolejnych kilku minutach znów udało się dojść do pozycji strzeleckiej. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego główkował Piotr Rogala, ale niestety niecelnie. Końcówka meczu to kilka rzutów rożnych i dośrodkowań ze strony gospodarzy, jednak żadne z nich nie zakończyło się strzałem i trzy punkty pojechały do Puławy.

Wisła po 17 kolejkach zajmuje 10 lokatę z dorobkiem 23 punktów. Przed zimową przerwą pozostała jeszcze jedna rozgrywana awansem wiosenna kolejka. Tym razem podopieczni Mariusza Pawlaka wyjeżdżają do Krakowa by zagrać mecz z występującą w Zabierzowie Jutrzenką Giebułtów.

Wisła Sandomierz – Wisła Puławy 0:1 (0:0)

Wisła:  Socha – Wolanin, Rogala, Pielach, Barański, Kacprzycki, Pigiel, Zmorzyński, Kobiałka, Bernat,  Żelisko, Wojczuk ,Stanisławski , Puton, Zuber.