Puławy .online - tym żyje miasto
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
HomeAKTUALNOŚCIBardzo dobre występy zawodników ULKS Andros w Otwartych Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w Taekwondo Olimpijskim

Bardzo dobre występy zawodników ULKS Andros w Otwartych Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w Taekwondo Olimpijskim

Bardzo dobre występy zawodników ULKS Andros w Otwartych Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w Taekwondo Olimpijskim

Przez miniony weekend w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Puławach odbywały się Otwarte Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Taekwondo Olimpijskim. W zawodach wzięli udział młodzi zawodnicy z Częstochowy, Ostrowca Świętokrzyskiego, Bełżyc, Międzyrzeca Podlaskiego a także Lublina, Krasnegostawu czy Zamościa. Nie mogło zabraknąć najliczniejszej w tych zawodach reprezentacji naszego miasta.

Na starcie imprezy stanęło niemal 150 adeptów tej sztuki walki. Z czego niemal połowę stanowili zawodnicy Uczniowskiego Ludowego Klub Sportowy „Andros” Puławy.

Warto wspomnieć, że początki taekwondo sięgają lat 50 ubiegłego wieku, kiedy to w Korei Południowej został opracowany specjalny program treningowy, na bazie którego powstało taekwondo. Sama nazwa pochodzi od połączenia trzech słów “tae”, “kwon” i “do”, oznaczających odpowiednio nogę, pięść i drogę. Słowa te miały odzwierciedlać filozoficzne tło tej sztuki walki – czyli stałą pracę nad sobą.

Tym, co jest warte podkreślenia jeśli chodzi o taekwondo, jest fakt, że jest to sztuka walki przeznaczona już dla kilkuletnich dzieci. Specjalnie opracowane zajęcia pozwalają maluchom na rozwijanie koordynacji ruchowej, poprawianie równowagi oraz ćwiczenie koncentracji i pamięci.

Wszystko to początkowo odbywa się formie gier i zabaw, do których stopniowo i wraz z wiekiem dzieci dodaje się elementy samoobrony i walki. Puławski turniej zdominowali puławianie, którzy w 33 rozgrywanych podczas mistrzostw kategoriach aż 18 razy stawali na najwyższym podium niejednokrotnie zajmując je w całości.

Swoje kategorie wagowe wygrali: Nikodem Wojcicki, Jakub Kozak, Marceli Adach, Michał Stachyra, Grzegorz Jaruga, Julia Kraska, Wiktoria Kraska, Zuzanna Blaszke, Maja Kraska, Kinga Kępa, Amelia Wnuk, Paulina Bronisz, Aleksandra Wojcicka, Malwina Wieleba i Nikola Krajewska.

Share With:
Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.