Puławy .online - tym żyje miasto
HomeSPORTPływackie święto na basenie krytym MOSiR w Puławach

Pływackie święto na basenie krytym MOSiR w Puławach

Pływackie święto na basenie krytym MOSiR w Puławach

W niedzielę na basenie krytym MOSiR przy Alei Partyzantów w Puławach rozegrany został już kolejny Puchar Sprintu. “Puławy Supersprint Cup”. To pływackie święto zostało zorganizowane przez Klub Sportowy „Wisła” Puławy przy wydatnej pomocy rodziców zawodników i zawodniczek pływających na co dzień w puławskim klubie.

W rywalizacji wzięło udział kilkuset zawodników i zawodniczek trenujących pływanie w ponad 20 klubach nie tylko z Lubelszczyzny. Na puławskim basenie rywalizowali pływacy m.in. z Tomaszowa Mazowieckiego, Białej Podlaskiej, Międzyrzeca Podlaskiego, Lublina, Radomia, Biłgoraja, Kozienic, Warszawy Ryk czy Kraśnika. Nie zabrakło oczywiście dużej reprezentacji Puław.

Pływacy Wisły zajęli 2 lokatę w klasyfikacji medalowej, łącznie zdobyli 35 medali wśród mężczyzn 5 złotych, 6 srebrnych i 6 brązowych. Kobiety zdobyły 3 złote, 9 srebrnych i 7 brązowych krążków . Drużynowo najlepiej wypadła ekipa RWKS Sparty Biłgoraj, która łącznie zdobyła 47 medali wyprzedzając Wisłę Puławy i drużynę Wodnika Krasnystaw.

Warto przypomnieć, że zwycięzców dekorował urodzony w Puławach Konrad Czerniak wielokrotny Mistrz Polski, olimpijczyk i uczestnik mistrzostw świata i europy w pływaniu.

foto: Katarzyna Kozak

 

Share With:
Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.