Puławy .online - tym żyje miasto
HomeAKTUALNOŚCI28 Finał WOŚP w Puławach

28 Finał WOŚP w Puławach

28 Finał WOŚP w Puławach

Zaczęło się od piątkowych przygotowań w auli wydziału zamiejscowego UMCS w Puławach gdzie odbyło się szkolenie dla wolontariuszy. W tym roku zgłosiło się 150 wolontariuszy. Większość z nich to młodzież z puławskich szkół średnich. Zbiórki, oprócz Puław, były prowadzone w Górze Puławskiej, Kurowie, Końskowoli, Gołębiu, Janowcu oraz tradycyjne już w Wysokim Kole.

Przedstawiciele puławskiego sztabu przypominali głownie o bezpieczeństwie wolontariuszy. Zwracali uwagę na to by pamiętać przede wszystkim o tym by kwesta odbyła się w niedzielę by unikać jakichkolwiek konfliktów. Wolontariusze dostali czas na to by do wieczora w niedzielę rozliczyć się ze zbiórki w sztabie, który już od kilku lat ponownie mieści się w Komendzie Hufca ZHP w Puławach. Wszyscy zarejestrowani wolontariusze jeszcze w piątek otrzymali pakiety czyli identyfikatory i puszki oraz drobne gadżety od sponsorów akcji.

W tym roku celem zbiórki był zakup nowoczesnego sprzętu medycznego, który pozwoli ratować życie i zdrowie dzieci w trakcie zabiegów i operacji. Imprezy, które zanim wprowadzono zakaz niedzielnego handlu odbywały się w puławskich centrach handlowych zostały przeniesione na sobotę. W Galerii Zielonej odbyła się już tradycyjna bo organizowana po raz trzeci licytacja przedmiotów podarowanych przez najemców centrum oraz przekazane przez sponsorów oraz sama fundacje wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Licytacje poprowadzili Paweł Romański i Paweł Nowosadzki z redakcji LPU TV. Za 600 zł zlicytowano kurs motocyklowego prawa jazdy przekazany przez Ośrodek Szkolenia Kierowców “Kamil”, za 220 “poszedł” zestaw kosmetyków firmy Ziaja, który dzięki uprzejmości darczyńcy trafił ponownie na licytację i został jeszcze raz zlicytowany z nieco niższą ale równie wysoka kwotę. Gwoździem programu podczas sobotniej licytacji był występ Mateusza Laskowskiego znanego jako Lasio Companija, który także dołożył się do puli Wielkiej Orkiestry podczas przerwy w swoim kameralnym koncercie zlicytował m.in. swój identyfikator z autografem za ponad 200 zł. Według wstępnych obliczeń aukcje w Galerii Zielonej zakończyły się kolejnym rekordem. Na konto fundacji WOŚP wpłynie ponad 7 tys. zł i jest to blisko 2 tys. więcej niż w ub. roku.

Niedziela to już ciężka praca wolontariuszy, których mogliśmy spotkać na ulicach miasta, były też atrakcje sportowe. W niedzielny poranek ruszyli na trasy sportowcy, którzy wzięli udział w biegu charytatywnym pod wspólnym tytułem Policz się z cukrzycą. Przed halą MOSiR można było honorowo oddać krew. Wszyscy chętni mieli okazję obejrzeć pokazy udzielania pierwszej pomocy, a także kiermasz ciast to wszystko w sali gimnastycznej I LO im AJ Czartoryskiego. W popularnym „Czartorychu” wystąpili również młodzi artyści z puławskich szkół.

Nie zabrakło wcześniej zapowiadanej licytacji. Dom Chemika od wielu lat organizuje w swoich murach licytację dzieł sztuki tak było i w tym roku. Wszystkie te przedsięwzięcia przyniosły  151.444,90 zł i jest to kwota o prawie 29 tys wyższa niż w roku ubiegłym.

Share With:
Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.