Puławy .online - tym żyje miasto
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
HomeAKTUALNOŚCIMedia i służby prasowe instytucji publicznych dla małych pacjentów SOR

Media i służby prasowe instytucji publicznych dla małych pacjentów SOR

Media i służby prasowe instytucji publicznych dla małych pacjentów SOR

Niemal setka pluszaków trafi do pacjentów Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Puławach. Pomysł pojawił się jeszcze w ubiegłym roku a jego inicjatorką była podkom. Ewa Rejn-Kozak na co dzień rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Puławach. Do rąk małych pacjentów Szpitalnego Oddziału Ratunkowego trafią misie, pieski i inne znane maluchom postacie z bajek. Wszystko po to by jak mówią organizatorzy, żeby zminimalizować ten pierwszy stres związany z samym przybyciem i pobytem w SOR.

Zanim padło na pluszaki pomysłów było wiele m.in. gry planszowe czy książki. Ze względu na rygorystyczne przepisy sanitarne do dzieciaków mogło trafić coś co nie wymaga szczególnych zabiegów dezynfekcji. Tak więc pluszak, który trafi do rąk małego pacjenta wyjdzie razem z nim do domu.

Dziennikarze i rzecznicy, którzy spotkali się na sponsorowanej przez siebie kolacji zakupione również przez siebie maskotki wspólnie zapakowali w bezpieczne folie i w takiej formie trafią one na SOR, by tam obsługa mogła przekazywać je małym pacjentom. Cel spotkania to jedno a wzajemne poznanie się ludzi z lokalnych mediów i służb prasowych to drugie.

W ubiegłotygodniowym spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Puławach, Państwowej Straży Pożarnej, Zakładowej Straży Pożarnej, mediów: LPU24.pl, LPUTV, Polskiego Radia Lublin, Radia Impuls, Wspólnoty Puławskiej, Dziennika Wschodniego, Kuriera Lubelskiego, Puławy112, wPuławach, Dęblin News, instytucji współpracujących – Starostwa Powiatowego w Puławach, Urzędu Miasta w Puławach, Gminy Puławy, Grupy Azoty, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Puławach, SP ZOZ Puławy. Jeśli inicjatywę tę uda się podtrzymać to już niebawem pojawią się kolejne pomysły na działania charytatywne.

Share With:
Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.