Puławy .online - tym żyje miasto
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
HomeAKTUALNOŚCIW Puławach rozpoczyna się kwalifikacja wojskowa

W Puławach rozpoczyna się kwalifikacja wojskowa

W Puławach rozpoczyna się kwalifikacja wojskowa

Ta informacja jest szczególnie ważna dla mężczyzn, którzy ukończyli 18 lat i nie byli poddawani kwalifikacji wojskowej. Dotyczy ona również kobiet, które w roku szkolnym lub akademickim 2019/2020 kończą naukę w szkołach lub uczelniach medycznych i weterynaryjnych oraz na kierunkach psychologicznych albo będących studentkami lub absolwentkami tych szkół. 

Od 26 lutego do 12 marca 2020 roku będzie trwała w Puławach kwalifikacja wojskowa. Stosowne zawiadomienia sukcesywnie trafiają do zainteresowanych mieszkańców Puław i powiatu puławskiego. Przedsięwzięcie to przeprowadzone zostanie zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministra Obrony Narodowej.

Jak co roku w kwalifikacji, oprócz osób które wchodzą właśnie w próg dorosłości, biorą również udział wszyscy ci, którzy w latach poprzednich zostali uznani za czasowo niezdolnych do służby wojskowej, a okres ten minął. Kwalifikacja wojskowa polega m.in na ustaleniu kategorii zdrowia kwalifikującej bądź nie do odbycia służby wojskowej. W Puławach kwalifikacja wojskowa odbywa się w parterowym pawilonie przychodni przy ul. Centralnej 14. Każda osoba stawająca przed komisją kwalifikacyjną powinna zabrać ze sobą dokument tożsamości.

 

Autorzy: A. Koter, P. Nowosadzki

Share With:
Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.