HomeSPORTPGNiG SUPERLIGA – Komplet punktów dla Azotów

PGNiG SUPERLIGA – Komplet punktów dla Azotów

Z pewnymi perturbacjami rozpoczął się w sobotnie popołudnie mecz Azotów ze Stalą Mielec a wszystko to za sprawą awarii autokaru gości. Zarówno zawodnicy jak i kibice cierpliwie czekali na rozpoczęcie potyczki.

Początek meczu nie zwiastował emocji. Puławianie grali bardzo pewnie w ataku szybko uzyskując kilkubramkową przewagę. W 10 minucie gospodarze prowadzili już 8:3. Wyraźne prowadzenie utrzymywało się niemal przez całą pierwszą połowę.

W 20 minucie po golu najskuteczniejszego w szeregach puławian Andrija Akimenko Azotowcy wygrywali już 15:7, ostatecznie kończąc pierwszą odsłonę z pięciobramkową przewagą. Taka przewaga utrzymywała się przez pierwsze 10 minut drugiej połowy. I kiedy wydawało się, że stalowcy zaczną opadać z sił zaczęli powoli odrabiać straty.

W ataku znakomita partie rozgrywał Miljan Ivanović i ku zaskoczeniu miejscowej publiczności na 10 minut przed końcem meczu goście złapali jednobramkowy kontakt. Mielczanie mieli nawet szansę na doprowadzenie do remisu, ale źle rozegrali kontratak.

Podrażnieni Azotowcy spięli się jeszcze w końcówce meczu i odjechali rywalom. Trzeba jednak przyznać, że bardzo duża w tym zasługa Valentyna Koshovego, którego świetne interwencje pozwoliły puławianom zbudować przewagę i wygrać mecz wyraźnie.

Azoty-Puławy – Stal Mielec 36:28 (19:14)

Azoty-Puławy: Koshovy, Wiejak – Akimenko, Rogulski, Jarosiewicz, Podsiadło, Gumiński, Szyba, Kowalczyk, Bachko, Przybylski, Dawydzik, Seroka, Łangowski.