Puławy .online - tym żyje miasto
HomeAKTUALNOŚCIUczniowie z ZSO nr 2 zwiedzali ojczyznę Homera

Uczniowie z ZSO nr 2 zwiedzali ojczyznę Homera

Uczniowie z ZSO nr 2 zwiedzali ojczyznę Homera

Od 10 do 14 lutego grupa młodzieży z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. F. D. Kniaźnina w Puławach, biorąca udział w międzynarodowym projekcie ERASMUS+ odbywającym się pod hasłem „The Cultural Heritage Of Our Land: From Art To Fork”, przebywała w malowniczej górskiej miejscowości Palamas i gościła w szkole EPAL PALAMAS.

Polscy uczniowie, podczas tygodniowej wizyty, wraz z rówieśnikami oraz ich opiekunami ze szkół partnerskich z Bułgarii, Włoch, Cypru, Portugalii i oczywiście z licznym zespołem greckim, mieli możliwość zapoznania się z historią, kulturą, kulinariami i tradycjami odwiedzanego kraju.

Tematyka spotkania projektowego dotyczyła legend oraz opowieści ludowych regionów, z których pochodzą uczniowie szkół partnerskich. Młodzież miała możliwość wspólnej integracji w grupach międzynarodowych podczas zajęć szkolnych, warsztatów oraz wycieczek. Uczniowie zwiedzili Meteory, masyw skał wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO i znajdujący się tam Monastyr, sztuczne jezioro Plastiras w pobliżu miasta Karditsa.

Nie mogło zabraknąć również wizyty w starożytnym amfiteatrze w antycznej miejscowości w środkowej Grecji, Larisa. W programie wizyty odbyły się również warsztaty taneczne prowadzone przez uczniów szkoły z Grecji podczas których młodzież ze szkół partnerskich miała okazję poznać tradycyjne tańce ludowe oraz spróbować tradycyjnych potraw kuchni greckiej.

Pobyt w Grecji stał się niecodzienną lekcją tolerancji i doskonałą okazją nie tylko do pogłębienia wiedzy, umiejętności językowych, świadomości dotyczącej różnic i podobieństw kulturowych, ale przede wszystkim do zawarcia i umocnienia niezwykłych znajomości. Każde spotkanie w ramach projektu to szansa dla uczestników na przybliżenie odległych sobie państw europejskich.

          

materiał i foto: Ewelina Pawłowska, Agnieszka Picheta

Share With:
Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.