Puławy .online - tym żyje miasto
HomeAKTUALNOŚCINie żyje ks. Marian Malarz

Nie żyje ks. Marian Malarz

Nie żyje ks. Marian Malarz

22 lutego w wieku 98 lat zmarł ks. Marian Malarz, najstarszy wiekiem kapłan archidiecezji lubelskiej. Był mocno związany z naszym miastem, w 2017 roku otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Miasta Puławy. 

Ks. Marian Malarz od 1957 r. był wikariuszem w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Puławach, a później przez wiele lat pełnił tam posługę rezydenta. Był artystą-malarzem, w 1970 roku został przyjęty do Lubelskiego Związku Polskich Artystów Plastyków. Obrazy ks. Malarza znajdują się w wielu zbiorach prywatnych w Polsce (zwłaszcza w Puławach) a także za granicą, m.in. w Grecji, Hiszpanii i we Włoszech.

13 maja 2017 roku w Puławskim Ośrodku Kultury „Dom Chemika” odbyła się uroczystość wręczenia tytułu Honorowego Obywatela Miasta Puławy dla księdza Mariana Malarza. Warto podkreślić, że wyróżnienie zostało mu przyznane na wniosek mieszkańców miasta. Uroczystości pogrzebowe ks. Mariana Malarza rozpoczną się 24 lutego o godz. 17 mszą żałobną w kaplicy Domu Księży przy ul. Bernardyńskiej 7 w Lublinie, a zakończą dzień później mszą świętą pogrzebową w kościele parafialnym w Czemiernikach o godz. 13.

Foto: lublin.gosc.pl

Share With:
Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.