Puławy .online - tym żyje miasto
HomeKULTURATurniej tańców “O Pierścień Księżnej Izabelli” ponownie w Puławach

Turniej tańców “O Pierścień Księżnej Izabelli” ponownie w Puławach

Turniej tańców “O Pierścień Księżnej Izabelli” ponownie w Puławach

Już po raz 19. Puławy będą gospodarzem Konkursu Tańców Polskich. W tym roku wydarzenie odbędzie się w hali sportowej Zespołu Szkół Technicznych.

W turnieju tańców polskich w formie towarzyskiej wezmą udział zespoły z 26 ośrodków z całej Polski, m.in. Warszawy, Gdańska, Krakowa, Poznania czy Katowic. Oczywiście wystąpią również reprezentanci naszego miasta. Mieszkańcy powiatu puławskiego będą mogli kibicować parom turniejowym Zespołu Pieśni i Tańca „Powiśle” im. Kazimiery Walczak „Mamci” oraz reprezentantom Młodzieżowego Zespołu Tańca Ludowego z Klementowic.

W sobotę 14 marca sześcioosobowa komisja sędziowska wybierze w 7 kategoriach wiekowych i kilku klasach tanecznych po 6 par. Zakwalifikują się one do ścisłego finału i powalczą o tytułowy „Pierścień  Księżnej Izabelli”. Dzień później, 15 marca o godz. 11 rozpocznie się gala finałowa, podczas której poznamy laureatów konkursu.

Wydarzenie rozpocznie się w sobotę 14 marca o godz. 9:30 eliminacjami w pierwszym bloku konkursowym. Wstęp jest bezpłatny. Honorowy patronat nad imprezą objęli m.in. marszałek województwa lubelskiego, prezydent Puław czy starosta puławski.

Program XIX OKTP „O Pierścień Księżnej Izabelli”:

4 marca (sobota) 2020 r.

godz. 9:30-14:00 – I blok konkursowy (eliminacje, ćwierćfinały, półfinały i finały w klasach C i B)

godz. 16:00-19:30 – otwarcie Konkursu – II blok konkursowy (finały w klasach A)

15 marca (niedziela) 2020 r.

godz. 11:00-13:30 – Polonez, konkurs Kar Mazurowych, występ Zespołu Pieśni i Tańca „Powiśle” im. Kazimiery Walczak „Mamci”, wręczenie nagród, pokazy mistrzów

Share With:
Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.