Puławy .online - tym żyje miasto
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
HomeAKTUALNOŚCIW puławskim IUNG odbyła się konferencja o wodzie [VIDEO]

W puławskim IUNG odbyła się konferencja o wodzie [VIDEO]

W puławskim IUNG odbyła się konferencja o wodzie [VIDEO]

Nad sposobem zmian w gospodarowaniu wodą w Polsce dyskutowali w czwartek przedstawiciele administracji państwowej, instytutów naukowych i zaproszeni goście. 

To jedna z ważniejszych konferencji – mówił w Puławach Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski, który objął swoim patronatem to wydarzenie. Ważna dlatego, że niestety nie szanujemy wody.

W Instytucie Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach odbywała się w czwartek konferencja naukowa zatytułowana “Adaptacja gospodarki wodnej w rolnictwie do zmieniającego się klimatu”. W programie przedsięwzięcia znalazły się m.in panele dyskusyjne dotyczące zmian klimatu i jego wpływu na gospodarkę wodną i rolnictwo, było też wystąpienie Beniego Lewa, który zaprezentował system zarządzania wodą w Izraelu.

Jan Krzysztof Ardanowski – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Na rozmowę z szefem resortu rolnictwa zapraszamy do najbliższej “Rozmowy dnia” w Telewizji Puławskiej. O wodzie, planach ministerstwa rolnictwa i sposobie gospodarowania wodą m.in w Izraelu z Janem Krzysztofem Ardanowskim będzie rozmawiał Paweł Nowosadzki, zapraszamy we wtorek po Informacjach Puławskich.

Autorzy: A. Koter, P. Nowosadzki

Share With:
Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.