Puławy .online - tym żyje miasto
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
HomeAKTUALNOŚCIKolejne działania w związku z koronawirusem [AKTUALIZACJA]

Kolejne działania w związku z koronawirusem [AKTUALIZACJA]

Kolejne działania w związku z koronawirusem [AKTUALIZACJA]

W związku z następnymi potwierdzonymi przypadkami koronawirusa w Polsce, w naszym regionie sukcesywnie odwoływane są imprezy, a niektóre instytucje zawieszają swoją działalność. 

Odwołano m.in. mające się odbyć 26 marca Targi Pracy i Edukacji. Nie odbędzie się również planowany na 12 marca koncert Piotra Machalicy dla puławskiego Hospicjum, istotnym jest, że zakupione już “cegiełki” na to wydarzenie zachowują swoją ważność. Nie dojdzie do skutku także zaplanowany na dziś (11 marca) w puławskim MDK wernisaż Wojciecha Antosza. W innym terminie odbędzie się również Bieg Zielonych Sznurowadeł, który miał wystartować 22 marca. Działania podjął też wójt gminy Puławy, który w związku z zaistniałą sytuacją podjął decyzję o czasowym zamknięciu Klubów Seniora, funkcjonujących w Gołębiu i Górze Puławskiej. Mecz szczypiornistów Azotów Puławy z Vive Kielce odbędzie się zaś bez udziału publiczności.

Zgodnie z zarządzeniem premiera Mateusza Morawieckiego wszystkie placówki edukacyjne: szkoły, przedszkola, żłobki oraz uczelnie wyższe zawieszają działalność wychowawczo-edukacyjną. Zalecane jest, aby już od czwartku 12 marca nie posyłać dzieci do szkół. Zanim premier podjął decyzję, Niepubliczna Szkoła Podstawowa “Klasyk” od 12 marca do odwołania samodzielnie zdecydowała o zawieszeniu zajęć lekcyjnych. Odwołano m.in. Dni Otwarte w Szkole Podstawowej Nr 4 im. Mikołaja Kopernika oraz w Liceum ZSO Nr 1 im. KEN, galę “Nasi Najlepsi” w SP nr 6 oraz 11, po raz kolejny przełożono również organizowany przez Miejskie Przedszkole Nr 10 konkurs “Tańczące Brzdące”. Puławskie urzędy, chcąc chronić swoich pracowników i klientów, ograniczają otwarte strefy kontaktu z klientami, jednocześnie zachęcając do kontaktu telefonicznego i elektronicznego przy załatwianiu spraw.

W środę apel do mieszkańców wystosował prezydent Puław, który w trosce o zdrowie puławian prosi o rezygnację z udziału w imprezach oraz ograniczenie wyjazdów i kontaktów towarzyskich z osobami z obszarów występowania zakażeń. W szczególności o pozostanie w domach proszeni są seniorzy, dla których wirus może być szczególnie groźny.

Lista przełożonych imprez oraz instytucji, które zawieszają swoją działalność, prawdopodobnie będzie się powiększać. Będziemy Państwa o tym informować na bieżąco. Nowe terminy odwołanych wydarzeń nie są na razie znane.

Share With:
Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.