Puławy .online - tym żyje miasto
HomeAKTUALNOŚCINiezwykła akcja puławskich restauracji

Niezwykła akcja puławskich restauracji

Niezwykła akcja puławskich restauracji

Co prawda w Puławach na razie nie stwierdzono przypadków zarażenia, ale obserwując rozwój sytuacji, może się to stać niebawem. Powinniśmy więc zadbać o tych, którzy znajdują się na linii frontu walki z wirusem. 

Chodzi, rzecz jasna, o lekarzy i pielęgniarki pracujących w placówkach ochrony zdrowia. Niejako prekursorem akcji jest restauracja Muszla z Gdyni, a w Puławach z taką inicjatywą wystąpił Central Park Bistro, który zapowiedział, że codziennie będzie przygotowywał 10 pizz oraz porcje pierogów i zupy dla służb medycznych z naszego szpitala. O swoim wsparciu zapewnił także lokal Kebab u Szwagra. W inicjatywę zaangażowały się również m.in. El Tiempo Cafe & Restaurant, Pizzeria OK, Sushi Garden Puławy czy RING RING Catering. Możemy się spodziewać, że kolejni puławscy restauratorzy dołączą do tego fantastycznego pospolitego ruszenia.

W zadziwiający sposób na tę inicjatywę zareagował w mediach społecznościowych wicestarosta puławski Leszek Gorgol. W usuniętym w pośpiechu komentarzu pod postem napisał: „To idzie z Moskwy! To ruska prowokacja! Proszę o śledzenie informacji, szpital ma już wszystko ustalone. A korumpowanie pracowników może się źle skończyć dla korumpujących.” Po fali krytyki, która spadła na wicestarostę, ten w opublikowanym w poniedziałek oświadczeniu przeprosił za swój wpis stwierdzając, że treść komentarza została przez niego sformułowana “niefortunnie”.

Autorzy: P. Nowosadzki, P. Skibniewski

Foto: FB/Central Park Puławy

Share With:
Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.