Puławy .online - tym żyje miasto
HomeAKTUALNOŚCIFirmy mogą liczyć na ułatwienia ze strony ZUS [VIDEO]

Firmy mogą liczyć na ułatwienia ze strony ZUS [VIDEO]

Firmy mogą liczyć na ułatwienia ze strony ZUS [VIDEO]

Prostsze przesunięcie terminu płatności składek i przerwa w spłacie już zawartych układów ratalnych – to udogodnienia dla przedsiębiorców w związku z występowaniem w Polsce koronawirusa.

Przedsiębiorcy mogą teraz skorzystać z odroczenia terminu płatności składek o trzy miesiące. Chodzi o należności za okres od lutego do kwietnia 2020 roku wraz z tymi, których termin płatności już upłynął. Firmy, które już spłacają zaległości wobec ZUS w ratach, mogą także wystąpić o zawieszenie układu ratalnego również na trzy miesiące. W tym przypadku można zawiesić płatność rat lub składek, które mają wpłynąć do ZUS w okresie od marca do maja tego roku. Przyznanie ulgi oznacza, że umowa ratalna z Zakładem wydłuży się o okres takiej przerwy.

Małgorzata Korba – rzecznik prasowy ZUS w województwie lubelskim

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przygotował uproszczony wniosek o tego rodzaju wsparcie. Będzie to jeden dokument, w którym dodatkowo zawarte będzie oświadczenie, w którym przedsiębiorca wskaże, w jaki sposób koronawirus wpłynął na brak możliwości opłacenia przez niego należności. Wniosek można przesłać do ZUS przez Platformę Usług Elektronicznych, pocztą tradycyjną albo złożyć w specjalnym pojemniku w placówce instytucji.

Autorzy: M. Owczarz, P. Nowosadzki

Share With:
Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.