Puławy .online - tym żyje miasto
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
Deweloper Lublin Deweloper Lublin
HomeAKTUALNOŚCI“Dom Chemika” przygotowuje szereg inicjatyw

“Dom Chemika” przygotowuje szereg inicjatyw

“Dom Chemika” przygotowuje szereg inicjatyw

Epidemia koronawirusa spowodowała, że zamkniętych zostało wiele instytucji kulturalnych. Nie oznacza to jednak, że pozostają one bezczynne.

Puławski Ośrodek Kultury „Dom Chemika” przygotował szereg różnego rodzaju konkursów i akcji tak, aby uatrakcyjnić czas spędzany w domu i zachęcić do aktywności. Niedawno informowaliśmy o nowej formule przeglądu „Witaj Majowa Jutrzenko”, który w tym roku stał się konkursem literackim.

Placówka przygotowała też dwa konkursy plastyczne. Jeden z nich jest zatytułowany „Dobrzy jak chleb – ojcowie polskiej duchowości i miłosierdzia”. Konkurs ten jest związany z postaciami świętych Jana Pawła II oraz Brata Alberta Chmielowskiego. Termin składania prac wraz z kartą zgłoszeniową w formie elektronicznej upływa 5 maja. Kolejny konkurs to propozycja skierowana do dzieci w dwóch przedziałach wiekowych, 5-6 oraz 7-10 lat. Jego tytuł to „Świat bajki”, najmłodsi muszą wykazać się inwencją i wyobraźnią, jak ich zdaniem wygląda bajkowa rzeczywistość. Prace należy nadsyłać do 30 kwietnia w formie elektronicznej. Regulaminy oraz karty zgłoszeniowe obu konkursów są dostępne na stronie internetowej Domu Chemika.

Inną propozycją puławskiej placówki dla najmłodszych jest cykl „Poeci dla dzieci”. To szereg wideo-spotkań, każdy odcinek cyklu poświęcony jest innemu autorowi literatury dziecięcej. Jego adresatami są dzieci od 3 do 6 lat. Autorką cyklu jest instruktorka teatralna „Domu Chemika” Anna Filipiak-Matras. Kolejne odcinki są dostępne na facebookowym profilu placówki oraz na kanale Youtube.

 

Share With:
Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.