Puławy .online - tym żyje miasto
HomeAKTUALNOŚCINabór wniosków o pożyczki dla mikroprzedsiębiorców w PUP

Nabór wniosków o pożyczki dla mikroprzedsiębiorców w PUP

Nabór wniosków o pożyczki dla mikroprzedsiębiorców w PUP

Jednym z elementów tzw. tarczy antykryzysowej jest możliwość uzyskania pożyczki dla małych firm. Nabór wniosków dotyczących takiego wsparcia ogłosił także Powiatowy Urząd Pracy w Puławach.

O pożyczkę mogą ubiegać się przedsiębiorcy, którzy w ciągu ostatnich 2 lat obrotowych zatrudniali mniej niż 10 pracowników, a ich roczny obrót netto ze sprzedaży towarów i usług oraz z operacji finansowych nie przekroczył równowartości 2 milionów euro. Pożyczka jest udzielana w celu pokrycia kosztów bieżącej działalności gospodarczej. Jej maksymalna kwota to 5 tysięcy złotych, przedsiębiorca będzie miał rok na jej spłacenie.

Pożyczka może ulec umorzeniu, jeśli właściciel firmy w ciągu 3 miesięcy od jej wzięcia nie zmniejszy stanu zatrudnienia w przeliczeniu na pełny wymiar czasu pracy w stosunku do stanu z dnia 29 lutego 2020 roku. Rzecz jasna, musi również złożyć wniosek o umorzenie zadłużenia. Wzory dokumentów i formularza, które należy złożyć, aby starać się o pożyczkę, oraz wszelkie szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej Powiatowego Urzędu Pracy w Puławach: pulawy.praca.gov.pl.

Share With:
Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.